YALOVA'DA CAFE VE LOKANTALARIN AÇILMASININ ARDINDAN YALOVA CADDELERİ

Sağlık Bakanlığı verilerinde Koronavirüs bulaşında yüksek riskli iller arasında bulunan Yalova'da İşyerlerinin açılmasıyla birlikte cadde ve sokaklarda kısmen de olsa hareketlilik başladı. Covit 19 vakalarında yüksek iller arasında olan Yalova'da Mart ayında hava sıcaklığında bugün 17 dereceye ulaşmasının ardından güneşli havayı fırsata çeviren Yalovalılar, sahilde yürüyüş yaparak bu durumu değerlendirdiler.

Uzun bir zamandır kapalı olan cefa ve lokantaların açılmasıyla birlikte işyerlerine sosyal mesafeye uygun oturan müşteriler buralardan hizmet almaya başladılar. Ancak işyerlerine cafe, lokanta ve çay bahçelerine fazla rağbet olmadığı gözlenirken Yalova'nın yüksek riskli olarak ilan edilmesiyle birlikte sokağa çıkanların artık kendilerine daha fazla önemsedikleri ve maske- mesafeye özen gösterdikleri görüldü.

Hava sıcaklığının mevsim normalinin üstünde seyreden Yalova'da 4 Mart 2021 gününde hava sıcaklığı 17 dereceyi buldu.Güneşli günlerin keyfini çıkartan Yalovalılar Yalova sahillerinde ve deniz kenarlarında yürüyüş yaparken çocuklarda sokağa çıkma yasağının ardından oyun parklarında güneşli havada doyasıya oyun eğlenerek zaman geçirdi. Hava sıcaklığının hafta sonuna kadar devam edeceği, belirtilerken, hafta başında ise hava sıcaklığının 8 dereceye kadar düşeceği kaydedildi.