NİSAN AYI YALOVA BELEDİYE MECLİS ÜYESİ

Yalova Belediye Meclisi Nisan Ayı Oturumu Yalova Belediye Başkanvekili Mustafa Tutuk Başkanlığında yapıldı.  Meclis toplantısının ilk oturumunda Yalova belediyesi Komisyon seçimleri gerçekleştirildi.

Bugunkü oturumda, Yalova Belediye Meclis Başkan vekilliği ve Komisyonları için gizli ve açık oylama seçimi yapıldı. Yalova Belediye Başkan Vekili Mustafa Tutuk 'un başkanlığında yapılan seçimlerde; Başkanvekili, Encümen, İmar Komisyonu, Trafik Komisyonu, Plan ve Bütçe Komisyonu ve İsim Komisyonu üye seçimi yapıldı.
 
Yalova Belediyesi Nisan ayı Belediye Meclis toplantısının 1. Bileşiminde, komisyonlarda yer alacak olan üyeler açık ve gizli oy seçimleriyle belirlendi. Seçimlerde 3 MHP'li Meclis üyesinin boş oy kullandığı ortaya çıktı.
 
Belediye Meclis 1. Başkan Vekili seçiminde Ak Partiden Nusret Karaalioğlu: 15 oyla seçilirken CHP Adayı Zekiye Tanıl(a 11 oy, 3 oy ise boş çıktı.  Meclis 2. Başkan Vekili seçiminde ise  Ak Partiden Selvet Duman: 15 oy, CHP'den Turgut Memiș: 11 oy alırken 3 oy da baş çıktı.
 
Belediye Meclisine 2 Asil Katip Üye seçiminde Malahat Yalçın - Selvet Duman: 15 oy alırken, CHP'den M. Ümit Aydın-Erol Abacı: 11
oy alırken 3 oy da boş çıktı.
 
Belediye Encümeni ve diğer komisyon üyelerin seçimleri ise açık oylarla belirlendi.
Belediye Encümeninde : Ak Partiden Ahmet Kumali, Selvet Duman ve Akif Oktay Tunç 15 oy alırken CHP'den Cevdet Bekler, Adil Üreklive Sefer Keskin: 11 oy alırken 3 oyda boş çıktı. 
 
Plan ve Bütçe Komisyonu 5 üye seçiminde Ak Parti ve CHP gurubunun aday gösterdiği isimler belirlendi. Komisyona,  Ak Partiden Uğur Daban, Melahat Yalçın ve  Alpan Solmaz, CHP'den ise  Cevdet Bekler ve M. Ümit Aydın seçildiler.
 
 İmar ve Şehircilik Komisyonu 5 üye seçiminde, Ak Parti ve CHP gurubunun aday gösterdiği isimler belirlendi. Komisyona,  Ak Partiden İnanç Kaya, Bülent Yalçınkaya, Yusuf Ziya Şener, CHP'den Cem İnci ve Burçin Tangürek seçildiler.
 
Trafik Düzenleme Komisyonu 5 üye seçiminde Ak Parti ve CHP gurubunun aday gösterdiği isimler belirlendi. Komisyona,  Ak Partiden Arif Oktay Tunç,  Dursun Karahasan ve Ahmet Kumali , CHP'den Sefer Keskin  ve  Adil Ürekli seçildiler.
 
İsim Komisyonu 5 üye seçiminde Ak Parti ve CHP gurubunun aday gösterdiği isimler belirlendi. Komisyona,  Ak Partiden İsmail Demir Bülent Yalçınkayave  Dursun Karahasan CHP'den ise  Zekiye Tanıl  ve Erol Abacı seçildiler.
Yalova belediye Meclisi Nisan Ayı Toplantısının ikinci oturumuna yarın devam edilecek.