MART AYI YALOVA BELEDİYE MECLİS TOPLANTISI

Yalova Belediyesi Yalova’nın içme suyu ishale hattının yenilenmesine yönelik çalışmalara başlıyor. Bu kapsamda Avrupa Yatırım Bankası’ndan 20 milyon Euro kredi kullanılacak ve çalışmalara da en kısa sürede başlanacak.

Yalova Belediye Meclisi Mart ayı olağan toplantısının 2. Oturumu Yalova Belediye Başkan Vekili Mustafa Tutuk başkanlığında gerçekleştirildi. Bir önceki oturumda İmar Komisyonu ve İsim Verme Komisyonuna sevk edilen konular hakkında alınan kararlar meclis tarafından kabul edildi. Ayrıca meclis YABELTAŞ Genel Kurulunda belediye hisselerinin temsili için Yalova Belediye Başkanı Tutuk’a oy birliği ile yetki verdi.

Meclis gündeminde yer alan ve Yalova Belediyesi’nin de üyesi olduğu Yalova İli Yerel Yönetimleri Katı Atık Yapma ve İşletme Birliği (YAKAB) tarafından yapılacak olan yeni çöp döküm sahası (LOT) için gerekli belediye payının ödenebilmesine yönelik olarak İller Bankası’ndan 2 milyon 837 bin 597 bin  TL. kredi çekme yetkisinin verilmesi de görüşüldü. Meclis bu anlamda başkan Tutuk’a oy birliği ile yetki verdi.

Yalova Belediye Meclisi gündemine gelen en önemli konu ise Yalova ilinin yıllardır özlemini duyduğu içme suyu ishale hattının yenilenmesi konusu oldu. Yalova Belediyesi içme suyu ishale hattı projesi için ihtiyaç duyulan 20 milyon Euro’luk paranın Avrupa Yatırım Bankası kaynaklarından İller Bankası kaynakları ile finanse edilmesi ayrıca söz konusu kredi için fizibilite, çevre ile ilgili raporlar ile teknik destek konularında sağlanacak hizmetlerin İller Bankası aracılığı ile yürütülebilmesi için Yalova Belediyesinden muaffakatname istendi. Bu konuda ki çalışmaları yürütmek amacıyla meclis Yalova Belediye Başkan Vekili Mustafa Tutuk’a oy birliği ile yetki verdi.