ALTINOVA BELEDİYESİNDEN İSTİKLAL MARŞI KLİBİ

İstiklal Marşımızın kabulünün 100. yıldönümünü nedeniyle Altınova Belediye başkanı Dr. Metin Oral ve ilçe halkının katılımıyla çekilen İstiklal Marşı klibi, beğeni topladı.

İstiklal Marşı’nı ulusumuza zor şartlar altında emanet edildiğini dile getirenAltınova BelediyeBaşkanı Dr. Metin Oral, “Bu vatan kolay kazanılmadı. Bu vatanı bize emanet edenler ne büyük sıkıntılar çektiler, ne büyük fedakârlıklar yaptılar. İstiklal Marşımızın içinde barındırdığı duygular; Türk Milleti’nin gönlündedir ve bu millet var oldukça yerini koruyacaktır” diye konuştu.

Altınova Belediye Başkanı Dr. Metin Oral mesajını şöyle sürdürdü: “İstiklal Marşımızın kabulünün 100. yıldönümünü kutladığımız bu günde, Milli Şairimiz Mehmet Akif Ersoy’u bir kez daha rahmet ve saygıyla anıyoruz. İstiklal ve bağımsızlığı elde etmekle birlikte onu korumak için de aynı mücadelenin gösterilmesi gerektiğine inanan Mehmet Akif, bu inancını ‘Allah bir daha bu millete yeni bir istiklal marşı yazdırmasın’ sözleriyle dile getirmiştir. Mehmet Akif Ersoy’un bu yaklaşımı bizim hizmet anlayışımızda yol göstericidir. Mehmet Akif Ersoy, hiçbir zaman milletimizin gönlünden çıkmayacak, yolumuzu aydınlatmaya devam edecektir.”