Yalova’da Güzel İşlerde Oluyor…

Yalova’da Güzel İşlerde Oluyor…

6 Kasım 2016 Pazar 13:54:37

1 Kasım günü Yüksek Tansiyon ve Şeker Hastalığından kaynaklı rahatsızlığından dolayı kaldırılarak tedavi gördüğüm Yalova Devlet Hastanesi Çiftlikköy ek Hizmet Binasının hastane odasından yazıyorum bu satırları...

Kaderde hastane odasından köşe yazısı yazmak da varmış. Sanırım birkaç gün içinde buradan taburcu olacağım.  Ancak, burada yattığım bir haftalık süre içinde inanılmaz bir ilgi, hijyenik, modern ve çağdaş bir hastane manzarasıyla karşı karşıya kaldım. Bunları yazmazsam böylesi önemli bir kuruma da haksızlık yapmış olurum...

..................................................

Yalova  Devlet Hastanesi Çiftlikköy ek Hizmet Binası, bir hastane gibi değil adeta bir AVM görüntüsünde. ( Aslında AVM olarak tasarlanmış ve Ümelsan'dan da kiralanmış) Özel bir hastaneden çok daha fazlası var. Ama burayı zenginleştiren burada görev yapan Doktorların, hemşirelerin, hasta bakıcılarının insani ilişkileridir. Yani burada tedavi görenlere bir müşteri gibi değil bir insan gibi davranış ve hoşgörülü yaklaşan personelin varlığı ile burası bir anlam kazanıyor. Çiftlikköy ek Hizmet binası, özel hastanelerden çok daha üstün ve modern imkanlarla hizmet veriyor. Hastalar sürekli ve her saat başı doktor ve hemşirelerin muayenelerle sürekli gözetim altında. O nedenle burası özel hastanelerle değil, 4 yıldızlı otellerle mukayese edilebilir.

..................................................

Hasta odaları oldukça geniş.  İki yataklı ve refakatçiler için düşünülmüş yatak olabilecek koltuklar mevcut. Hasta odasında  kişiye özel banyo, internet, plazma TV, uydu kanalları, buzdolabı ve eşya dolapları mevcut. Yataklar son derece rahat. Günde iki kez odalar temizleniyor. Tuvalet ve klozet kağıtları her gün yenileniyor. Yemekler oldukça kaliteli ve doyurucu. Üç öğün yemeğin dışında iki ara öğün yemek servisi de yapılmakta. Yalova Devlet Hastanesi Çiftlikköy Ek Hizmet Binası'nda 4 Ameliyathane, 85 yatak ve 25 poliklinik odası ile, fizik tedavi merkezi bulunuyor. Oldukça modern bir yapıya sahip olan bina yetişmiş hekim ve personel kadrosu ile de dikkat çekerken,  Rezidans konforundaki hastaneye Yalova dışından, İstanbul, Bursa ve Kocaeli  gibi çevre illerin dışında uzak illerde bulunan hastalar,  tedavilerini burada sürdürmek için torpil arıyorlar…

..................................................

Çiftlikköy’e  yapılan ve geçen yıl hizmete açılan ek hizmet binasının donanımını adım adım takip eden dönemin Ak Parti Milletvekili Temel Coşkun'un bu hastanenin bu duruma gelmesinde katkıları oldukça fazla. Ancak,  faaliyete geçmesinin ardından bu güne kadar aynı tempoda sürdürülen kurumsal hizmet anlayışının kalıcı hale gelmesini sağlayan, Yalova Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreteri Ünal Küçükyılmaz’ın gayretleri var. Ayrıca, burada görev yapan hekim ve  tüm sağlık emekçilerin özverili çalışmaları da söz konusu. Bence Sağlık Bakanlığı, değişik illerde yapacağı hastaneler için Yalova Devlet Hastanesi Çiftlikköy Ek Hizmet hastanesini pilot seçmeli ve buradaki uygulamaların tüm Türkiye’ye yaygınlaşmasını da sağlamalıdır.

..................................................

Hastanede yattığım süre içinde yakın ilgisini esirgemeyen Yalova Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreteri Ünal Küçükyılmaz’a, Endokrinoloji uzmanı Uzm. Dr. Savaş Karataş’a, servis görevlisi tüm Hekim ve Hemşirelere, kat görevlilerine, güvenlik görevlisi  İsa Karaoğlu’na teşekkür ediyorum.

..................................................

Hastanede yattığım süre içinde bizzat ziyaretime gelip beni yalnız bırakmayan, Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman, Belediye Başkan Yardımcısı Jülide Güner, Belediye Başkan Yardımcısı  Halit Güleç, Ak Parti Yalova eski Milletvekili Temel Coşkun, Belediye Meclis Üyelerinden, Şerafettin Çelik, Osman Başgül, Adil Ürekli, Sinan Giray, Yalova Muhtarlar Derneği Başkanı Mustafa Kandemir, Yalova Şairler ve Yazarlar Derneği Başkanı Nuri Taner, Yönetim Kurul Üyesi Orhan Kocadağ, Haberci Gazetesi Sahibi İbrahim Yurdagül, Sorumlu Yazı İşleri Müdürü Mehmet Ali Cantörün, Eğitimci-Yazar Muhsin Sevencan, Bülent Güler,  ADD Yalova Şube Başkanı Taner Ozan, Yönetim Kurul Üyeleri, Yalova Cumhuriyet Platformu Üyelerine, dostlarıma yakınlarıma  en içten teşekkürlerimi sunuyorum.

..................................................

Ayrıca telefon ederek iyi dileklerini ileten Belediye Meclis Üyelerine,  Arkadaşlarıma, Sevdiklerime, Mesaj gönderen, sosyal medyada yaptıkları yorumlarla iyi dileklerini ileten yüzlerce dostuma beni yalnız bırakmadıkları ve içten samimi dilekleri için sevgi ve selamlarımı sunuyorum.

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!