Wikileaks Belgelerinde Yalova
Wikileaks Belgelerinde Yalova
1 Aralık 2010 Çarşamba 00:00:00

Wikileaks yayınladığı belgelerle siyaset dünyası yer yerinden oynadı. Dünya ve Türkiye yapılan son açıklamaları tartışıyor. Ehh bu ara bizlerde boş durmadık. Wikileaks Belgelerinde Yalova’yı yazdık. Yazıda adı geçenlerin derin hoşgörüsüyle işte Wikileaks BelgelerindeYalova....

Ak Parti Yalova Milletvekili İlhan Evcin:
Yalova’nın son gladyatörlerinden. Döğüşçü kimliği ile öne çıktı. En büyük şansızlığı İl Başkanlarıyla uzlaşamaması oldu. Önerdiği İl Başkanı Döğüşçü’nün de görevden alınmasıyla birlikte tek başına Döğüşmeye başladı. Çevresi daralınca bu kez de kendini çevre mücadelesine adadı. Siyasetten de çekilirken döğüşerek çekilmeye karar verdi. İlk Müsabakada eski il Milli Eğitim İl Müdürünü nakavt etti. Yeni Milli İl Mili Eğitim Müdürüyle ise bugüne kadar hiç karşılaşamadı.

CHP Yalova Milletvekili Muharrem İnce:
Yalova’nın son Mohikanı olarak adından söz ettirdi. CHP Grup Başkanvekili olduktan sonra dikine dikine yaptığı açıklamalarla dikkat çekerken Ne İsa’ya nede Musa’ya yarandı. Kamyoncu Şerif’in oğlu olduğunu açıklayarak babasının ülke gündemine oturmasını sağladı. Son dönemlerde kendisinin adı unutulmuş olsa da Kamyoncu Şerif kendisinden daha fazla tanındı. Facebook’la yıldızı parladı. Genel Başkanı Kılıçdaroğlu Twitter’de yazmaya başlayınca, Facebook’tan vazgeçip Twitter’de yazmaya başladı.

Yalova Belediye Başkanı Yakup Koçal:
Bugüne kadar, kendisini hiç kimse çözememiştir.  Her ne kadar Karadeniz kökenli olmasına karşın Balkan Türkleri Dayanışma Derneği Onursal Başkanlığını yapıyor. Ülkücü Camia’dan Yetişme ama 1 Mayıs Marşını okumayı çok seviyor. Bir Osmanlı Tutkunu ama aynı zamanda  Osmanlıyı Deviren Atatürk Hayranı. Necip Fazıl Kısakürek şiirlerini dinledikten sonra mutlak olarak Nazım Hikmet’ten de şiir okumadan duramaz. Ama en beğendiği şairlerden biri Muharrem İnce’dir. Bugüne kadar gitmediği tek ülke, Papua Yeni Gine’dir. Yap-Satçı müteahhitlik yaparken Siyasete atıldı. Yapmayı bıraktı. Şimdi Sadece Satıyor...

Yalova Üniversitesi Rekrörü Prof. Dr. Niyazi Eruslu:
Cumhurbaşkanı Gül’ün Kankası, Başbakan Erdoğan’ın İlim Danışmanı, Yalova Valisi Şahin’in kadim dostu. İnsanlığa, Hayvanlar âleminden verdiği örneklerle büyük hizmet veren Rektörlerden. İki önemli Takıntısı vardır. Bunlardan Birincisi: Deniz kenarındaki hazine arazilerini yerleşke yapmak. İkincisi ise  seyahat etmek. Ortadoğu ve Okyanus ötesi ülkeler seyahatte genel tercihlerdir. Sempozyum ve Panelist ayağına yeryüzünde basmadığı toprak kalmamıştır. En büyük hayali astronot olup Kızıl gezegen Mars’a ayak basmaktır. Uçmak en büyük hobisidir.  İlk denemede Üniversiteyi uçurmaya kalksa da başarısız olmuştur. Ancak, ikinci denemede Üniversiteyle birlikte Yalova’yı uçurmaya kararlı gözükmektedir.

Hikmet Yavuz Yalova Belediye Başkan Yardımcısı:
Yalova’da düzenlediği Ozanlar Şair Atışması organizasyonuyla tanındı.Yalova Belediyesinde  Erzurum ve Yöresi Kültür Ataşesi görevini yürütmektedir. Yalova’nın  Modern Kültür-Sanat Yapısını, Tasavvuf Şiir Yapısına dönüştürme misyonunu üstlenmiştir. Yalova’nın sosyo ekonomik yaşam tarzına uygun kültür sanat etkinlikleri düzenlemekle dikkat çekti!. Önümüzdeki yıldan itibaren de Yalova Cumhuriyet Meydanında Cirit atma turnuvası düzenlemeyi amaçlamaktadır.

Ak Parti Yalova İl  Başkanı Temel Coşkun:
Ben emekli olmadan acemi bir muhabirken siyasete, Yalova Belediye Başkan Adayı olarak atıldı. Sonrasında yine yeniden aday adayı oldu.Nihai Hedefi Milli Eğitim Bakanı yada Diyanetten Sorumlu Bakan olmak..İlk fırsatta 2011 Milletvekili seçimlerinde yeniden aday adayı olacak.En büyük korkusu, bir kez daha kendisinden daha iri olan birini TBMM’ne sırtlaması.

CHP İl Başkanı Ertan Şener:
İl Başkanı olduktan sonra, Kılıçdaroğlu’nu destekleyen Milletvekili Muharrem İnce’ye destek vermemesinden ötürü tepki çekti. Yaşanan tepkilerden sonra CHP operasyonunda İnce’ye sonuna kadar destek verdi. İnce’yi kendine örnek aldı. O da Ne İsa’ya nede Musa’ya yaranan İl Başkanı olarak dikkat çekti. Yılın önemli gün ve haftalarına yönelik yaptığı basın açıklamalarıyla adından sürekli söz ettirdi. Tek bir önemli gün ve haftayı bugüne kadar kaçırmadı. Geçtiğimiz ay kutlanan 3 Kasım Organ Nakil haftasına yönelik açıklamayı atladığı için üzüntülerini dile getirdi.

DP Yalova İl  Başkanı Muhammet Sarıoğlu: 
Kamuoyuna yaptığı açıklamalarla Yalova’nın bir bölümü kendisini AKP il Başkanı olarak tanımakta. Uzmanlık alanı, kendisinin önüne konulan basın bütenlerine imza atmaktır. Partide Kongre yapılamadığından dolayı partinin demirbaşlar listesine dahil edilmiştir.

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!