Üniversite Mezuniyet Töreni

Üniversite Mezuniyet Töreni

12 Haziran 2019 Çarşamba 12:35:36

Yalova Üniversitesi, 2018-2019 Akademik Yılı Mezunlarını Yalova Atatürk Stadyumunda düzenlenen görkemli bir törenle, öğrencilerini geleceğe uğurladı. Yalova’da ilk kez bir mezuniyet töreni stadyumda gerçekleşti. Önemli bir organizasyondu, en ince ayrıntılar da düşünülmüştü. 3 ayrı kamera ve Drone ile çekimler yapıldı, Stadyuma konulan dev ekranlardan mezun olan 3 bini aşkın öğrencilerin isimleri ekrandan gösterildiği gibi, anons edildi. Ayrıca Yüksek Lisansını tamamlayan 15 öğrencide kortejde hazır bulundu.

Bu çağdaş organizasyon Yalova Üniversitesi hakkında ortaya atılan iddiaların aksine, binlerce gencin gözlerinde aydınlık bir gelecek görülüyordu. Üniversiteden mezun olan gençlerin, yürüyüş kortejinde gençlik ve İzmir marşını okuyarak, ailelerini selamlamaları da dikkat çekiyordu. Yalova Stadyumunu dolduran binlerce anne ve babaların gurur ve onur günüydü o mezuniyet töreni.

Bu tören aynı zamanda benim için de ayrı bir gurur günüydü.. Kızım, Çağrı Kırtay, mezun olduğu iki ayrı Üniversiteden sonra, Yalova Üniversitesi İnsan Kaynakları ve Çalışma İlişkileri Tezli Yüksek Lisans programından mezun olarak Yüksek lisansını tamamladı. O gün bir babanın yaşayacağı mutlu günlerden birini,gururunu yaşadım. 

Yalova Üniversitesi Mezuniyet Töreni…
2018-2019 Akademik Yılı Mezuniyet Töreni’ne, Yalova Valisi Muammer Erol, Yalova Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Suat Cebeci, Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman, Bursa Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Arif Karademir, Yalova Barosu Başkanı Av. Fedai Doğruyol,  Yalova İl Jandarma Komutanı J. Alb. Ali Gemalmaz, Yalova İl Genel Meclis Başkanı Hasan Soygüzel, İlçe Kaymakamları ve İlçe Belediye Başkanları, il protokolü,Siyasi Partilerin İl başkanları,  Üniversitenin Akademik-İdari Personeli, Öğrenciler ve Aileleri katılım gösterdi.

Mezun Öğrencilerden Tören Geçişi…
2018-2019 Akademik Yılı Mezuniyet Töreni, tören geçişi ile başladı. Sırasıyla Sosyal Bilimler Enstitüsü, Fen Bilimleri Enstitüsü, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, Mühendislik Fakültesi, Hukuk Fakültesi, İslami İlimler Fakültesi, Sanat ve Tasarım Fakültesi, Termal Meslek Yüksekokulu, Armutlu Meslek Yüksekokulu, Çınarcık Meslek Yüksekokulu ve Armutlu Meslek Yüksekokulu’ndan mezun olan 3 binin üzerindeki 10. Dönem Mezunlarının yanı sıra,  Yüksek Lisansını tamamlayan 30 öğrenci, , hem protokolü hem de ailelerini selamlayarak yürüyüşlerini tamamladı. 

Yalova Üniversite Rektörü Prof. Dr Suat Cebeci’nin Konuşması
2018-2019 Akademik Yılı Mezuniyet Töreni’nin açılış konuşmasını, Yalova Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Suat Cebeci tarafından gerçekleştiToplumların kalkınmasında iyi yetişmiş, entelektüel sermayeleri gelişmiş, insan gücünün birinci faktör olduğunu vurgulayan Cebeci, “2010 yılında Eğitim ve Öğretim faaliyetlerine başlayan Üniversitemiz, bugüne kadar toplam 16 binin üzerinde Mezun vermiştir. 2018-2019 yılı Mezunlarımız ile Mezun sayımız 19 bini aşmıştır. Yalova Üniversitemiz, gelecek yıllarda da artan bir ivme ve daha güçlü düzeyde topluma değer katacak Mezunlar yetiştirmeye devam edecektir. Günümüzün teknolojik imkânlarına rağmen, ülke ve toplumların kalkınmasında iyi yetişmiş insan gücü birinci faktör olmaya devam etmektedir. Bu nedenle, bizim gibi genç nüfusa sahip ülkeler eğitime önem vermek ve eğitime dair bütçelerine daha fazla kaynak ayırmak durumundadır. Biz, bugün burada yetişmiş ve nitelikli 3 bin gencimizi yeni yaşamlarına uğurlamanın ve topluma kazandırmanın heyecanını ve kıvancını yaşıyoruz” dedi

Dereceye Giren Öğrencilere Plaket Verildi..
Yalova Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Suat Cebeci’nin konuşmasının ardından Ödül Takdim Töreni’ne geçilerek Üniversitede  öğrenim gördükleri süre içerisinde eğitimlerini başarı ile tamamlayan ve dereceye giren Mezunlara diplomalarının ve hediyelerinin takdimi yapıldı . Dereceye giren Mezunlarımıza diplomaları ve hediyeleri; Yalova Valisi Muammer Erol, Yalova Üniversitesi Rektörü Suat Cebeci ve Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman tarafından verildi

İşte O Anlar ve Ayrıntılar
 

 

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!