Savaş Numanoğlu Anlatıyor

Yalova Esnaf spor’da futbol oynarken yıldızı parlayan Yalovaspor’da adından söz ettiren daha sonra ‘da  GS’ya transfer olan Savaş Numanoğlu belki de Türkiye’nin en talihsiz futbolcuları arasına adını yazdırdı. 1959 Doğumlu olan  futbolcu  Numanoğlu kardeşlerin en küçüğü olan Savaş Numanoğlu, aynı zamanda futbolcu kardeşlerin en talihsiz olanları arasında yer aldı.  Hatta Türk futbol tarihine, Türkiye’nin en talihsiz futbolcusu olduğunu da söyleyebiliriz.

Savaş, Alper  ve Vatan Numanoğlu  üç futbolcu kardeşlerin  aynı maçta Yalovaspor formasını giyerek rakiplerin korkulu rüyası olduğu dönemlerde Yalovaspor’un başarılarına imza atmışlardı

Numanoğlu kardeşler önce Esnaf Spor’da üç forvet futbolcu olarak oynarken, daha sonra Yalova’spor’da üç kardeş olarak forvet oyuncusu olarak futbol oynuyordu. 1970 ‘li  yılların sonlarında Esnaf Spor ve Yalovaspor’da  futbol oynarken dikkatleri çeken daha sonra askerlik döneminde Karagücünde futbol oynayan Savaş Numanoğlu üç kardeşler arasında hatta Türk futbol tarihinde en talihsiz futbolcu olarak adını yazdırdı.

Sorularımı yanıtlayan Savaş Numanoğlu, Yalovaspor’dan GS transfer öyküsünü ve başından geçen ilginç olayları şöyle anlatıyor.

 1982 Yılında Fatih Terim GS Takım Kaptanıyken Galatasray  a Transfer Oldum 

1979 Yılında YalovaSpor’da futbol oynarken 1980’de Askerlik yapmaya başladım ve Yalovaspor futbolcusu olarak Karagücün’de futbol oynadım.Yalovaspor’da futbol oynarken GS takımının yakın takibindeydim. O dönemin GS Antönörü Özkan Sümer, beni Karagücünde futbol oynarken izledi.  Askerliğimin bitmesi ile birlikte  Özkan Sümer’in girişimleriyle GS takımına transfer oldum. Transferden Yalova’spor’a  o  dönem 300 bin  lira, verilirken bana da  ilk taksit olarak 300 Bin TL verdiler.  Toplam transfer bedeli o dönemler 1.5 milyondu.

“GS, Formasıyla İlk Maçım Ümit Milli Takımıyla Oldu”

Galatatasaray’ın Takım Kaptanı o dönemler Fatih Terim’di. GS’lı futbolcularla antremana çıkıyordum. Ligler henüz başlamadığı için de  GS’da hazırlık maçları oynuyordum.İlk hazırlık maçımızda Ümit Milli takımıydı. Sonrasında ise Yugoslavya’nın takımıyla hazırlık maçı yaptım. Hazırlık maçlarından sonra lig maçlarına başlamak üzereyken beni o dönemler 2. Ligde oynayan Süleymaniye Sirkeci takımına kiraladılar.

“GS, Beni Süleymaniye Sirkeci Takımına Kiralık Futbolcu Olarak Gönderdi”

O dönemler 2. Ligde oynayan Süleymaniye Sirkeci takımı düşme hattındaydı. Israrla GS takımından beni kiralık olarak istemişlerdi. GS yönetimi beni o dönem Süleymaniye Sirkeci takımına kiralık olarak gönderdi. Sülaymaniye Sirkeci Takımının başkanı o dönemler  Türkiye Futbol Federasyonu'nun başkanlığını yürüten Yıldırım Demirören’in babası Erdoğan Demirören’di   Başkan demirören o dönemler iyi bir para teklifinde bulunmuştu hem GS’a hem de bana. Paraya da ihtiyacım olduğundan bu transfere sıcak baktım. Bu transferden de 600 bin TL aldım.”

 Süleymaniye Sirkeci Takımını Küme Düşmekten Kurtardım”

“Süleymaniye Sirkeci ‘de sadece bir dönem futbol oynadım. Ben takıma girdiğimde Süleymaniye Sirkeci düşme hattındaydı. Neredeyse herkes düştü gözüyle bakıyordu. Oynadığım futbol, diğer takımdaki futbolcuları da harekete geçirmişti. Aldığımız üst üste  galibiyetler sonrasında ise Süleymaniye Sirkeci  takımı 2. Ligde kalmayı başarmıştı. Erdoğan Demirören o yıllarda özel olarak bana teşekkür etmişti.” 

 GS Futbolcu Olarak Yalova Kaymakamlık Kupasında Oynarken Sakatlandım”

Süleymaniye Sirkeci ‘de kiralık dönemim bittiğinde yeniden GS ile antremanlara çıkmaya başlamıştım. Henüz GS takımında resmi olarak lig maçı oynamamıştım. Liglere ara verildiğinde Yalova’ya geldiğimde arkadaşlarımın ısrarı ile Kaymakamlık kupası maçlarında oynamaya başladım. Hayatımın en büyük hatasıydı o. “

 Kaymakamlık Turnuvasının İlk Maçında Futbol Hayatım Karardı”

Yalova’da arkadaşlarımın ısrarı üzerine  Yalova Kaymakamlık turnuvasında Gaziosmanpaşa Spor takımında forma giydim. Yalova’nın toprak sahasında o dönemler binlerce seyirci de hazır karşılaşmayı izlemek için bekliyordu. Büyük bir tezahürat vardı. Sahaya çıktım ilk maçımın 15. Dakikasında sakatlandım ve futbol hayatım bitti.  Bir futbolcunun başına gelebilecek en kötü olay benim başıma geldi. GS formasının giymeyi hayal ederken Kaymakamlık kupası karşılaşmasında GOP takımı formasıyla futbol hayatımı kendi ellerimle ve büyük bir hatayla kapamış oldum.

 Galatasaray Yönetimi  Sakatlandıktan Sonra Beni Bıraktı”

“ GS  yönetimi turnuvada oynamamdan ve sakatlanmamdan dolayı beni bıraktı. Ayrıca alacağım olan  1 Milyon 200 Bin  lirayı da bu nedenle alamadım. O zamanın parasıyla Yalova’da sahilde iki daire alabilirdim. Parayı da bir kenara bırakın futbol kariyerim,  arkadaşlık hatırına sıradan bir mahalle maçı Kaymakamlık kupasında futbol hayatımı bitirirken aynı zaman da  geleceği mi de karartmış oldum. GS hayalim de formasını hiç giyemeden son buldu. .”

 2 Yıl Yattıktan Sonra Sönmez Filament Takımında Oynadım 

Sakatlığım tam 2 yıl sürdü. Sonrasında  ise Bursa Sönmez Filament takımının teklifini kabul ederek buraya transfer oldum. Burada 2 yıl futbol oynadım. Ancak oynadığım futboldan ben bile keyif alamıyordum. Sezonun bitmesine birkaç hafta kala sakatlandığım yerden tekrar sakatlandım. Minüsküs oldum ve benim için futbol artık seyirlik bir oyun oldu. Sonrasında ise amatör olarak oynamaya çalıştım. Yani demem o ki, çok hızlı başladım. Çok hızlı bittim. ”

İşte Numanoğlu'nun Açıklamaları ve Ayrıntılar

 

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!