Onur Kırılınca Kalp Susar...

Onur Kırılınca Kalp Susar...

7 Nisan 2015 Salı 01:03:34

Halil Serkan Öz öğretmeni tanımıyor olamazsınız!. O'nun onuru kalbine bağlıydı.Kırılınca bir daha çalışamaz oldu.Şimdi artık artık  o’nu milyonlarca insan tanıyor. Türkiye’de okulun bulunduğu her yerleşim yerinde;  81 İl, yüzlerce İlçe, binlerce belde Halil Serkan Öz öğretmeni tanıyor. Yalova Termal Fen lisesinin Tubitak  Matematik ödüllü öğretmeni için günlerdir Türkiye’nin her karış toprağında gösteriler yapılıyor. Başka Serkan öğretmenler itibarsızlaştırılmasın, onursuzlaştırılmasın diye….

Onurlu Öz Öğretmen Yalova’da Binlerce Öğrenci Yetiştirdi…

Yalova’da görev yaptığı 10 yılı aşkın süre içerisinde binlerce öğrenci yetiştiren, öğrencilerine her zaman  doğruyu ve onurlu insanlar olmayı öğreten öğretmen Halil Serkan Öz, öğrencilerine  onurlu insan  olmayı öğretirken, onursuz bir davranış onu hayattan kopartıverdi. Çünkü; bazılarının onurları kalplerine bağlıdır. Onurları kırılınca kalpleri de kırılıyor. Ve kırılan kalpler bir süre sonra hiç atmaz oluyor. İki kez denediler, olmadı.  Onurundan ötürü kırılan kalbi ambulansın içinde bir kez daha durdu sonsuza kadar.

Serkan Öğretmeni Türkiye Bu Paltosuyla Tanıdı…

Yalova Valisiyle 27 Mart günü karşılaştığında üzerinde son yürüyüşünü gerçekleştirdiği bu palto vardı. Paltoyla konuştu. Üzerindeki paltoyla onuru kırıldı. 3 Nisan Günü üzerinde o gün giydiği paltoyla yürüdü. Bir ara Gazipaşa caddesinde yan yana yürüdük. Sonra elimdeki kamerayla görüntülerini çektim. Meğer son görüntü, son yürüyüş ve son gülüşüymüş Serkan öğretmenin. İşte yan tarafta gördüğünüz bu fotoğrafta Yalova Valisinin ziyaret etmesinin ardından Termal Fen Lisesinde Yalova İl Milli Eğitim Müdürü Cengiz Mete,Termal Fen lisesi Müdürü Metin Güçlü ve öğretmen arkadaşlarıyla bir arada görüyorsunuz...

Paltosuyla Konuştu, Paltosuyla Yürüdü, Paltosuyla Gözlerini Yumdu...

İşte o günde bu gördüğünüz kıyafeti ve onuru kırılmasına neden olan iki günlük sakalıyla görülüyor. Kim bilir; Serkan öğretmenin sakalı iki günlük olmasaydı belki de yergi değil övgü bile alabilirdi.Oysa, Serkan Öğretmen o gün Sendikasının aldığı kararı işyerinde hayata geçiriyordu.Türkiye'nin imza attığı ILO  sözleşmelerine göre, Bir sendika üyesi sendikasının aldığı kararı uygulamakla hükümlüydü. O gün görevini yaptı Serkan Öğretmen. İşte o günde Valiyle, Milli Eğitim Müdürüyle konuştuğu gibi konuştu o gün. Paltoyla konuştu. Üzerindeki paltoyla onuru kırıldı. Ve üzerindeki o paltoyla sonsuza yürüdü…

Halil Serkan Öz Fen Lisesi…

Yalova’ya mal olmuş bu onurlu İnsanın adı görev yaptığı okulda yer alması elbet en doğru ve isabetli bir adım olacaktır. İşte bu nedenle Yalova Atatürkçü Düşünce Derneği Dernek binasında imza kampanyası başlattı.Hafta sonunda ise kent meydanında imza kampanyasını geniş bir kesime yayacak. Öğrencileriyle mutlu olan, öğrencilerine onurlu insan olmayı öğreten bir matematik dehası yıllardır görev yaptığı okulda ismiyle anılması için ADD’nin başlattığı  bu imza kampanyasına destek vermek aynı zamanda onurlu insanların bir yuttaşlık görevi olduğunu düşünüyorum.

Yalova İl Milli Eğitim Müdürlüğü Meslektaşı İçin Bu Kararı Alabilir Mi?

Kaldı ki, imza kampanyasına gerek duyulmadan Yalova İl Milli Eğitim Müdürü alacağı kararla okulun adını talep etmesi halinde bir günde değiştirebilir. Çünkü, 28 Şubat 2015 tarihinde Yalova İl Milli Eğitim Müdürü Cengiz Mete, twiter hesabından sabah aldığı kararı şöyle duyuruyordu. “Sosyal bilimler lisemizin adı,Prof.Dr. Necmettin Erbakan Sosyal Bilimler Lisesi olmuştur.İnşallah mümtaz şahsiyetler yetişecek okulumuzdan.”  

Yalova İl Milli Eğitim Müdürlüğü bu okulun değiştirme gerekçesi olarak  “Millî Eğitim Bakanlığına Bağlı Kurumlara Ait Açma, Kapatma ve Ad Verme Yönetmeliğinin 8. Maddesine dayandırdı. İlgili madde ise şöyledir. "Okullarda ve kurumlarda ad verme işlemleri, İl Millî Eğitim Müdürünün önerisi ve il Millî Eğitim Komisyonunun kararına dayalı olarak Valinin onayı ile yapılır”

Şimdi soru şu?

Yalova İl Milli Eğitim Müdürlüğü  kendi meslektaşının adının yaşatılması ve Türkiye’ye mal olmuş bir öğretmenin yıllardan buyana görev yaptığı okula adını verebilir mi? Vali ise alınan bu kararı onaylar mı?  

Ben, duyarlı bir yutttaş ve Yalova Belediye Meclis üyesi olarak  6 Nisan 2015 tarihinde Yalova Belediye Meclis Başkanlığına verdiğim önergeyle  Halil Serkan Öz’ün isminin Bilimsel ve Akademik toplantıların yapıldığı RDKM’deki Konferans salonuna verilmesini talep ettim. Gerekçeleriyle verdiğim önergem, oy birliğiyle kabul edilip komisyona sevk edildi..

Demem o ki, Ben Görevimi Yaptım Sayın İl Müdürüm, Şimdi Sıra Sizde. Meslektaşınız için aynı duyarlılığı gösterecek misiniz ?

İşte Halil Serkan Öz'ün Paltosuyla Son Yürüyüşünün görüntüleri.....

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!