Okurlarımıza İçten Teşekkürler..
Okurlarımıza İçten Teşekkürler..
20 Eylül 2011 Salı 01:00:00

4 Yıl önce bugün 17 Eylül 2007 günü yayına başlayan www.farkyalovada.com bugün 5.Yılına ilk adımı atıyor. Bu süreç içinde 15 bini aşkın habere imza atıp, Yalova’nın hafızasını tutarak okurlarımıza geniş bir arşiv oluşturduk.

1985 Yılından günümüze kadar aktif gazetecilik sürecinde, Yalova ile ilgili yakın ve uzak tarihi bir araya getirerek gelecek kuşaklara da nereden nereye geldiğimizi gösterebilmek açısından www.farkyalovada.com bünyesinde bir veri merkezi kurmayı amaçladık.

Yalova’nın Yaşayan çınarlarını ve değerlerinin unutulmaması ve gelecek kuşaklarca da hatırlanması umuduyla yüz yüze görüşmeler yaparak gerek fotoğraflarla gerekse de video çekimleriyle Yalova’nın bir dönemine damgasını vurmuş, tanıklık etmiş büyüklerimizle, geçmişi geleceğe taşıyan bir köprü olmayı hedefledik.

Yalova’da gündemi takip etme yerine, gündem oluşturmayı amaç edindik. Ve bunda da başarılı olduğumuzu görmek, bizleri daha da güçlendirdi. Yola çıktığımızda amacımız, sizlerin haber alma hakkına sahip çıkmak, karşıt düşüncelerin de, düşüncelerini ifade etmesini sağlamak ve bunu hayata geçirmekti, bunu başardığımız içinde bugün sizlerle daha güçlü bir konumda olduğumuzu görmek bizleri de mutlu etmektedir.

Yalova’da yaşanan bilgi kirliliğinin önüne geçmek, okurlarımızı doğru bir şekilde bilgilendirmek özellikle hassas konularda okurları objektif bir şekilde gelişmeleri aktarabilmek amacıyla bazı haberlerimizi video haber olarak vermeyi benimsedik. Bu konudaki çalışmalarımızı önümüzdeki günlerde daha da zenginleştirerek devam ettireceğiz.

Haberin ortaya çıkmasında muhabir arkadaşlarımızın yarattığı emeğe saygı duyarak, kopyala yapıştır haberciliğine hep uzak durduk. Kullanmak zorunda kaldığımız haberlere ise haberi yapanın kaynağını belirterek yada izin alarak bu haberleri değerlendirdik.

Yalova’da son dönemlerde çığ gibi artan internet sitelerin varlığı kuşkusuz olumlu bir gelişme olarak ortaya çıksa da;  internet haberciliği ile internet sitesi arasındaki farklılık, bilinçli okurlar tarafından bugün ayırt edebilecek konuma gelmiştir.

Çakma İnternet Haberciliği ve Gazetecilik yaparak kendilerine yer bulmaya çalışan bazı kişilerin, emeğe saygı göstermeden haberleri olduğu gibi kopyalayıp yapıştırmaları Gazetecilik yapmaya çalışmaları, Gazetecilerin yaptığı haberleri kullanarak emek hırsızlığına yönelmeleri bugün Yalova Medyasında en fazla tartışılan konular arasında yer almaktadır.

Bugün 5. yılımıza girerken, kişisel çıkarları değil, Yalova’nın toplumsal çıkarlarını göz önünde bulunduracağımızın sözünü bir kez daha siz okurlarımıza söz verirken her geçen gün okur kitlesini çoğaltan www.farkyalovada.com olarak tüm okurlarımıza bizlere duyulan güven ve verdikleri destekten ötürü bir kez daha teşekkür ediyoruz.

 
 

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!