Kılıçdaroğlu’nun Yalova Sendromu..

CHP Yalova eski Milletvekili Muharrem İnce’nin CHP Genel Başkan Adaylığı ile başlayan, Kılıçdaroğlu’nun “Yalova Sendromu” hafta sonu CHP Yalova İl Başkanlığının Yalova’dan İstanbul’a kaldırdığı otobüste bulunan 15 yaşındaki Yalovalı Lise öğrencisi Ö.F. B adlı gencin çıkışıyla yeniden alevlendi. Yalova; Türkiye’nin en küçük ili olmasına rağmen CHP lideri Kılıçdaroğlu’na en büyük sıkıntıları yaşatan il oldu. Önceki gün yaşanan bu olay sonrasında CHP kurmayları yaşanan son olayın organize olup olmadığını araştırmak için de çalışmalara başladı.

Kılıçdaroğlu’nun Yalova Sendromu Başlıyor...

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu 2010 yılında CHP Genel Başkanlığa seçilmesinin ardından CHP Yalova Milletvekili Muharrem İnce’nin nefesini sürekli ensesinde hissetmeye başladı. Nitekim,  CHP Yalova eski Milletvekili Muharrem İnce’nin 18 Ağustos 2014 tarihinde CHP Grup Başkanvekilliğinden istifa edip CHP Genel Başkanlığına aday olmasıyla birlikte Kılıçdaroğlu’nun “Yalova Sendromuda böylelikle başlamış oldu. Bu olayın hemen ardından CHP’li Yalova belediyesinde yaşanan yolsuzluk iddiaları da Kılıçdaroğlu’nun gittiği her ilde karşısına çıktı...

Kılıçdaroğlu, İnce’den Kurtuldu Ama Yalova’dan Asla....

CHP lideri Kılıçdaroğlu’nun 2018 seçimlerinde CHP Yalova Milletvekili Muharrem İnce’yi Cumhurbaşkanı adayı göstermesi de “Yalova Sendromunu”nun geçmesine yeterli olmadı. Çünkü Cumhurbaşkanı Adayı seçim meydanlarında ince’den ince’ye giydirmeye başlamıştı bile. Ve hinayet seçim sonuçlarıyla birlikte başlayan tartışmaların ardından İnce, 8 Şubat 2021 tarihinde Memleket Partisini kurmak için CHP’den istifa etti. Artık Kılıçdaroğlu, İnce ile yollarını ayırmıştı. Rahat bir nefes alacaktı ki;  yanıldığını Yalova’da yaşanan başka bir olayla anlayacaktı..

Kılıçdaroğlu’na Yalova’da Pankart Şoku...

17 Ağustos 2021 yılında CHP Milletvekilleriyle birlikte CHP Grup Toplantısı için Yalova’ya gelen Kılıçdaroğlu, Yalova merkezde AKP Yalova İl Başkanının ofisinin önünde düzenlenen organizasyonla Yalovalılara seslendi. Burada bir banka çıkan Kılıçdaroğlu konuşmaya başladığı an AKP il başkanının ofisinden aşağıya doğru uzanan bir pankartla karşı karşıya kaldı. Bir süre sonra da 28 Mayıs 2022 tarihinde CHP Yalova  İl Başkan Yardımcısının İstifa edip aynı gün MHP’ye üye olmasının ardından Ankara’da düzenlenen bir toplantıda konuşan Kılıçdaroğlu’na bu istifa da yöneltildi. Yanındaki kurmayları ise Kılıçdaroğlu’nun kulağına eğilip “  Ne çektin be Yalova’dan Sayın Genel Başkanım”  dediği iddia edildi.

Yalovalı Çocuğun Kılıçdaroğlu Tepkisi...

4 Şubat 2023 tarihinde Küçükçekmece Yahya Kemal Beyatlı Kültür Merkezi’nde düzenlenen ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun da katılım sağladığı CHP Gençlik Kolları Genel Başkanlığı tarafından düzenlenen toplantıda Yalova CHP İl Örgütünün tuttuğu otobüsle  Yalova’dan İstanbul’a götürülen 15 yaşındaki Yalovalı Lise öğrencisi Ö.F.B’nin Kılıçdaroğlu konuşurken bağırdığı “ Aday Olma “ sözleri salonda yankılandı. Salon bir anda karıştı. Kılıçdaroğlu kurmaylarına “ Kim bu protesto eden” diye sordu. Kurmayları “ Yalova’dan gelen bir genç” diye yantladı.  Kılıçdaroğlu’nun yakın çevresindekiler “ Yine mi Yalova” diye mırıldandıkları duyuldu. Kılıçdaroğlu, bu gençle görüşmek istediğini kurmaylarına iletince CHP Yalova otobüsüne binmeye hazırlanan genç, Kılıçdaroğlu’nun kaldığı otele götürülüp yüzyüze görüşme sağlandı. Bu görüşmeden hem Kılıçdaroğlu hem Ö.F.B mutlu bir şekilde ayrıldı..

15 yaşındaki Çocuk Parti Toplantısına Götürülür Mü?

Yeniden Refah Partisi Yalova İl Başkanının oğlu olan 15 yaşındaki bir çocuk nasıl olur da bir partinin kapalı salon toplantısına götürülür bunu anlamış değilim.  Cumhuriyetle yaşıt bir partinin bu tür toplantılara kimlerin katılacagını günler öncesinden tespit eder, onların can ve mal güvenliklerini sağlar.  Reşit olmayan bir çocuğun bu tür siyasi toplantılara götürülmesi sorumsuzluk olduğu kadar da beceriksizliktir. Bu tür toplantılara her isteyen gelebilir mi? Bu mümkün mü? Orada yaşanan kargaşada reşit olmayan çocuğun başına birşey gelmiş olsaydı bunun hesabını kim verecekti? Burada amaç otobüsü doldurmak mı yoksa?  CHP, kendi evlatlarını parti dışına atarken, partiden dışlarken niteliğe değil de artık nicelliğe mi önem veriyor. Yaşanan son bu olay, CHP'de Yalova'nın giderek kontrolsüz, kuralsız ve disiplinsiz bir yönetim biçimine yöneldiğini de bizlere göstermektedir.

 

1 Yorum

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!