İnce’nin Düğünü ve Perde Arkası

İnce’nin Düğünü ve Perde Arkası

24 Eylül 2017 Pazar 23:41:24

CHP Yalova Milletvekili Muharrem İnce’nin oğlu ile Silivri Belediye Başkanı Özcan Işıklar’ın kızının düğünü ülke gündemine de otururken Yalovalıların en fazla merak ettiği konu ise Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman’ın düğüne davet edilmediği halde gidip gitmeyeceği günler öncesinden Yalova’da konuşulmaya başlanmıştı.

Elmalık Köyünde yılın düğününü yapan CHP Yalova Milletvekili Muharrem İnce, oğlu Salih Arda ile Silivri Belediye Başkanı Özcan Işıklar’ın kızı İdil Göknil ‘ün düğünü 22 Eylül Cuma günü İstanbul’da başladı, 25 Eylül Pazartesi sabahı Elmalık köyünde son buldu. Düğüne gelen davetlilere Elazığ'dan özel olarak getirtilen şapka dağıtıldı

Kılıçdaroğlu,  Elmalık Köyünü Muhtardan Daha İyi Tanıyor…

Türkiye’de önemli Milletvekillerini ve yakın çevredeki Belediye Başkanlarının, spor, siyaset ve  iş dünyasının seçkin konuklarının katıldığı düğüne İnce, neredeyse Yalova’nın yarısını düğüne davet etmiş ancak Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman’ı davet etmemişti. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun da davetli olduğu düğüne, Kılıçdaroğlu yoğun ülke gündemine rağmen  bir fırsatını bulup İstanbul’dan Yalova’nın Elmalık köyüne gelmişti.

Burada bir hatırlatma da yapmak istiyorum. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun  Elmalık köyüne kaç defa geldiğini ben unuttum. Daha önce Elmalık köyünde kendisini 4 kez haber yaptığımı hatırlıyorum. Kılıçdaroğlu, Elmalık köyüne geldiği kadar bir çok vilayete bu kadar çok sık gitmemiştir.

Elmalık ve Yürüyen Köşk Cepheleri….

CHP Yalova Milletvekili Muharrem İnce’nin Köy düğünü Elmalık köyünde devam ederken, düğüne gelen Milletvekilleri, Belediye Başkanlarının gözleri Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman’ı aradı. Bulamayınca da telefona sarılarak durum hakkında bilgi aldılar. Ve böylece  CHP İl Örgütü ile Yalova Belediyesi arasındaki sürtüşmeden CHP’nin tüm kademlelerinin haberi oldu. Daha önce lokal olan bu olay, parti genelinde de hissedilmiş oldu. Yalova’ya  İnce’nin düğününe gelip  de Yalova Belediye Başkanıyla görüşmek isteyenler arasında CHP’nin bir kanadı Elmalık, diğer kanadı da Yürüyen Köşk’te bir araya geliyordu.

Gün boyu.Yürüyen Köşk’te misafirlerini ağırlayan Salman’ı  ziyaret edenler arasında Muharrem İnce’nin sağ kolu, aynı zamanda Avukatı olan Trabzon Milletvekili Haluk Pekşen, ne de Vefa Salman’ın yakın dostu Yaşar Okuyan tarafları bir türlü ikna edememişti. İnce’yi görmek isteyenler Ellmalık köyüne, Vefa Salman’ı görmek isteyenler ise Yürüyen Köşk’e gidiyorlardı. Yani deyim yerindeyse cepheleşmenin boyutu işte bu noktadaydı.

Kılıçdaroğlu, Salman’la Günler Önce Diyalog Kurdu…

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Yalova’nın politik dengeleri ve parti içi çekişmeleri çok iyi takip ediyor ve Yalova’da yaşanan olumsuzluklar hakkında da değişik kanallardan bilgi alıyor. Özellikle CHP İl Örgütü, ve Belediye yönetimi arasındaki sürtüşme ve çekişmelerden haberi var. Daha da ötesi CHP Yalova Milletvekili Muharrem İnce’nin, Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman’ı düğüne davet etmediğinden de günler öncesinden haberi vardı

İşte bu köşe yazımda düğüne katılanlardan çok, İnce ve Salman’ın ipleri kopardığı güne gelmek ve Salman’ın nasıl bu düğüne katıldığını bu köşe yazımda sizlere anlatmak istiyorum

Kılıçdaroğlu’nun Talimatıyla Vefa Salman Düğüne Katıldı…

Düğünden 24 saat önce CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman’ı arayarak  Yalova’ya Muharrem İnce’nin düğününe geleceğini, ancak kendisinin İstanbul Sabiha Gökçen Havaalanından karşılanmasını talep etti. Kılıçdaroğlu, Salman’a “ Başkan, Havaalanına gelip sen beni al, Düğüne davetli olmadığını biliyorum. Ama benim davetlim olarak benim aracımda Elmalık köyüne geleceksin” der. Bunun üzerine Salman, Yalova’dan siyah donanımlı bir minübüs kiralayarak Sabiha Gökçen havaalanına yol alır.

Burada kendisinin dışında Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanvekili Mehmet Akif Hamzaçebi, İstanbul Milletvekili İlhan Kesici, İstanbul İl Başkanı Cemal Canpolat’da hazır bulunur. Kılıçdaroglu burada kısa bir sohbet sonrasında Yalova Belediye Başkanı Salman’ın özel olarak kiraladığı siyah minübüse binerek Yalova’ya Elmalık köyüne gelir. Kılıçdaroğlu’nun Elmalık köyüne geldiği anons edilince İzmir Marşı çalmaya başlar.  İnce ve beraberindekiler minibüsün kapısını açtıklarında "Hoş Geldiniz Sayın Genel Başkanım" dedikleri anda, Kılıçdaroğlu’nun yanında bulunan Vefa Salman önce Minibüsten çıkar. İşte ilk şok orada yaşanır. İnce, Salman’ı görmezden gelerek, kardeşine şöyle seslenir: “Getirin Şapkayı Genel Başkanımıza Takacağım”

İşte O Anlar


 

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!