Eyyy Yalovasporlu Futbolcular
Eyyy Yalovasporlu Futbolcular
18 Eylül 2007 Salı 01:00:00

Yalovaspor, Yalovaspor olalı bu sezon olduğu kadar taraftarı hiç bu kadar çileden çıkarmamıştı. Kırşehir maçına tüm Yalova adeta kilitlenmişti. Taraftar, ilk kez bu takımın şampiyonluğa değil, kümede kalma mücadelesine destek vermek için hep bir ağızdan bağırıyordu, pazar günü Yalova Atatürk Stadyumunda. Ancak oynanan oyun umutların tükenmesini de beraberinde getiriyordu. Ve sonra olanlar oldu. Yalovaspor’un hiçbir döneminde taraftarın, tesisleri basıp futbolcuları tartaklamak gibi bir çabası olmamıştı.

Eyyy Yalovasporlu Futbolcular
Siz, Yalovaspor’lu futbolcular aradığınız bu taraftar kitlesini acaba Milan’da bulabilir misiniz? Taraftar, evlerine ekmek götürmek yerine sizi izlemeye geliyor. Üstelik ekonomisi bozuk olan bir kentte. Sizler, futboldan para kazanırken, onlar hem para, hem de zaman kaybediyorlar. Şimdi sayenizde sadece para ve zaman değil, umutlarını da yitirdiler, Yalova Atatürk Stadyumunda. Şimdi kaldırın başınızı çevrenize bir bakın. Bugün Yalovaspor’da olan teknik alt yapı ve olanak, sosyal tesisler, sizlerin gideceği hangi takımda bulunabilir? Ya da gidebilecek misiniz bu takımı küme düşürdükten sonra?

 

Eyyy Yalovasporlu Futbolcular
Biz bu takımı sevdik ve inandık.
Ama sizler de bunu göremedik bugüne kadar.
İnanmadınız, sevmediniz ve kaybettiniz!
Ve koskoca kent kaybetmek üzere!
Şimdi, inanmadığınız ve sevgi göstermediğiniz için bu takım küme düşmek üzere.
Ve düşerse bir daha asla çıkamayacak bu bilene.

 

Eyyy Yalovasporlu Futbolcular
Taraftar Kırşehir maçında konuştu. Şimdi buradan bende bir taraftar olarak yazıyorum...
Biz varız ve buradayız?
Siz futbolcular! Siz neredesiniz?
Çıkın ortaya! Ben konuştum şimdi sıra sizde?
Oynadığınız bu futbolla Yalovaspor’u 3. lige düşürürseniz, her birinizin adları tek tek yazılacak. Ve tarih olacaksınız her biriniz hakaret dolu sözcüklerle.
Ve en kötüsü; Yalova sokaklarında onurlu bir şekilde dolaşamayacağınız gibi, arkadaşlarınız, sevdiklerinizin belki de çocuklarınızın yüzüne bakamayacaksınız utancınızdan.

 

Eyyy Yalovasporlu Futbolcular
Şimdi yazdıklarımın dışında yapacağınız bir başka seçeneğiniz daha var sizlerin. Unutmayın ki; sizler bir dönemler Türkiye liglerinde hiç yenilgi almadan şampiyon olmuş bir takımın futbolcularısınız.

 

Unutmayın ki; bu takım bir çok mucizelere imza atmış bir takımdır. Onlar mucize yaratırken inandılar, sevdiler ve başardılar.
Şimdi tercih sizde Yalovasporlu futbolcular.

 

Ya; Senihi, Nejat, Alper, Bülent, Selçuk, Yusuf, Şerif, Cemil, Murat, Ruhi, Tunahan, Faruk gibi Yalovaspor’da efsane olmuş futbolcular gibi olacaksınız.
Ya da bu koskoca camiayı küme düşüren bir takımın oyuncuları olarak kayıtlara kara bir leke olarak yer alacaksınız veya diğer efsane futbolcular arasında kendinize yer bulacaksınız…

 

Ey Yalovasporlu Futbolcular
Şimdi tercih sizin beyler.
Ya sahaya çıkacaksınız, bundan sonraki tüm maçlarda son nefesinize kadar mücadele edeceksiniz.
Yada tarihin karanlıklarında kaybolup gideceksiniz.
Hadi tercih sizlerin!
Hangisini tercih ediyorsunuz?
Şimdi Çıkın sahaya!
Hadi Utandırın bizleri.
Ben utanmaya hazırım!
Peki ya sizler?

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!