Elveda Yalovaspor….
Elveda Yalovaspor….
17 Şubat 2012 Cuma 00:00:00

50 Yıllık Yalovaspor, ekonomik ve siyasi rant uğruna kuruluşunun 50. yılında tarih mi oluyor. Aslında, Yalovaspor’un bu duruma geleceği yıllar öncesinden belliydi. Senaryo yazılmış ve aktörlerde derslerine iyice çalışmıştı. Yalovaspor’un bu duruma gelmesinde elbet bugüne kadar devam eden tüm yönetimlerin hataları vardır. Ancak şu bir gerçek ki,  Yalovaspor, rantın kurbanı olmuştur.

Yalovaspor, İhtiras Kurbanı Olmuştur…
Yalovaspor, Yalovaspor’dan rant bekleyenlerin ihtirasları sonucunda mahalli lige düşürülmüştür. Özellikle altını bir kez daha çiziyorum. Düşürülmüştür. Yalovaspor’un  2 yıl gibi kısa süre içinde 2 Ligden Bal Ligine ve son olarak mahalli lige düşürülmesi ancak yönetimin ve futbolcuların isteği ile gerçekleşebilir. Çünkü, hiçbir takım istek dışında, 2 yılda 3 ayrı ligden küme düşme becerisini gösteremez….

İtibarsızlaştırılan ve Güven Kaybına Uğrayan Yalovaspor…
Daha birkaç yıl öncesine kadar bir çok branşta faaliyet gösteren, Voleybol takımı ise 1. Ligde, GS, FB gibi dev takımlarla mücadele eden Yalovaspor’un bu hızlı düşüşünde suçlu olmayan tek bir kesim varsa o da taraftarıdır. Son yıllarda, giderek itibarsızlaştırılan ve güven kaybına uğrayan Yalovaspor’da, kişi kurum ve kuruluşların yardım yapmıyor gerekçesiyle eleştirilmesi, hatta suçlanması yersizdir. 50 yıllık süreç içinde kurumsallaşamayan, kurumsal yapının yerine rant ilişkileriyle gündeme gelen ve itibarsızlaştırılan Yalovaspor’da bu son; elbet kaçınılmaz olmuştur….

Yalovaspor 2. Ligdeyken Amatöre Zaten Kilitlenmişti…
Bundan tam 2 yıl önce Ters Köşe’de 4 Şubat 2010 Tarihli “Yalovaspor ve Yalovaspor Tesisleri “ başlıklı köşe yazımı okuyanlar hatırlarlar  O yazımda Yalovaspor 2 Ligde mücadele ederken, takımın Yalovaspor tesisleri uğruna  kümeden düşeceğini ve sahipsiz kalacağını yazdığımda uygulanacak senaryoyu da kaleme almış ve yoğun tepki görmüştüm. Ancak, üzülerek ifade etmeliyim ki, senaryo devam ediyor….

Yalovaspor Önce Gözden Düşürüldü, Sonra da Kümeden…
Yalovaspor tesisleri yakın bir gelecekte yine kamuoyunun gündemine gelecektir. Ancak, bu sefer tek taraflı olarak. Çünkü, bu kez taraf olan kesimlerden Yalovaspor olmayacaktır.  Artık olmayan bir takımın tesislerinin de bulunması işleri kolaylaştıracaktır. Olmayan bir takımın tesisleri de doğal olarak müteahhit müşterisini beklemiş olacaktır. Böylesi bir durumda tepki de söz konusu olmayacaktır. Çürkü, Mahalli ligde oynayan Yalovaspor’un savunulacak hiçbir tarafı kalmamıştır. Doğal olarak olmayan bir takımın tesislerinin varlığı yada yokluğu artık hiç kimseyi de ilgilendirmeyecektir… 

Yalovaspor Fesh Edilecek Mi?…
Bal ligi başlamadan haftalar önce Yalovaspor Bal liginden düşecek haberini yapan tek yayın organı bildiğiniz gibi 
www.farkyalovada.com olmuştur. Bu haberimizin ardından yapılan basın toplantılarıyla hedef haline gelen yine www.farkyalovada.com olmuştur. Şimdi www.farkyalovada.com olarak yeni bir senaryoyu ortaya atıyoruz. Yalovaspor, yakın bir zamanda sahipsiz kalıp fesh olacaktır. Fesh olmadan önce de bazı kişiler ortaya çıkıp seslerini yükseltip sözde Yalovaspor’a sahip çıkıp, "Ben bu takıma şu kadar para harcadım" diyerek, beklentilerini tesisleri konut yapacak müteahhitlere duyurmaya çalışacaklardır...

Yalovaspor 50.Yılında Tarih Olacak Mı?…
Yalovaspor’un fesh olması halinde, 1963 Yılında kurulan Yalovaspo’un tüm borçları da bu süreler içersinde görev yapan yöneticilere, görev yaptığı süreler içersinde eşit bir şekilde borçlar çıkartılarak tahsilâtı yapılabilir. Kimbilir, beklentiler ve hedeflenen amaçlara ulaşıldığı andan itibaren beyaz bir sayfa açılıp, belki de;  ileride 1963 Yalovaspor adıyla yeni bir takım da kurulmuş olabilir. Bu, Yalovaspor için  elbet kötü bir senaryo olabilir.

Umarım, Bu Kez Bu Senaryomda Yanılırım…

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!