CHP, Mehmet Gürel ve Önseçim...

Seçimler yaklaştıkça, partilerin milletvekili aday adayları da yavaş yavaş tartışılmaya başladı. Ancak asıl tartışma CHP’de kimin milletvekili adayı olacağından çok milletvekili adaylarının hangi yöntemle belirleneceği oluyor.  Yalova il olduktan sonra bir başka ifadeyle CHP’de Muharrem İnce döneminden buyana önseçim hiç gerçekleşmedi. Milletvekili ve Belediye Başkan adayları sürekli merkez yoklamaları ile belirlendi.

Mehmet Gürel En Fazla Ön Seçim İsteyen Kişi Oldu...

CHP İl Başkanı Mehmet Gürel’le birlikte 2012 yılında yapılan CHP Yalova İl kongresinde birlikte görev yaptık. İkimizde CHP İl Başkan Yardımcılığı görevlerinde bulunurken, dönemin İl Başkanı Özcan Özel’e yapılacak olan yerel ve genel seçimlerde ön seçim yapılmasını sürekli talep etmiştik.2014 Yalova belediye başkanlık seçimleri geldiğinde Mehmet Gürel, Yalova Belediye Başkan aday adaylığına ben de belediye meclis üyeliğine aday olmuştum. 

Mehmet Gürel Ön Seçim İçin İmza Topluyor...

Mehmet Gürel Yalova Belediye Başkan aday adayı olduğunda Belediye Başkan adayının ön seçimle belirlenmesi için sesini yükseltmeye başlamış, daha sonra da imza toplamaya karar vermişti. Gürel, bu süreçler içinde tüm toplantılarında ön seçim talebini tekrarladı. Benim, Yalova belediye Mecis üyesi adaylığım kesinleşmiş olmasına rağmen, parti içi demokrasiye seçme ve seçilme hakkına olan inancım gereği tüm tepkilere rağmen Mehmet Gürel’in açtığı imza kampanyasına destek vererek ön seçimi talep edip Gürel’in bu talebine destek veren tek belediye meclis üyesi adayı oldum.. 

Mehmet Gürel, Toplanan İmzaları Genel Merkeze İletti...

Mehmet Gürel, 2014 seçimlerinde Vefa Salman’ın Belediye başkan adayı olarak ilan edildiği güne kadar ön seçim talebini ısrarla yenileyerek parti içersinde imza kampanyası açtı. Gürel, daha sonra Yalova Belediye başkan adayının ön seçimle belirlenmesini.talep ederek toplanan bu imzaları da CHP Genel Merkezine gönderdi. Gürel, daha sonra da 2018 yılında Milletvekilliği seçimlerinde de ön seçim talebini sürekli tekrarladı. Mehmet Gürel, Yalova 3. Sıra Milletvekili adaylığına gösterilinceye kadar bu talebini gündemden hiç düşümedi.

Mehmet Gürel, Ön Seçim Talebinde Bulunacak Mı?

Şimdi önümüzde bir Milletvekili seçimleri sözkonusu. Yıllarca ön seçim talebinde bulunan CHP İl Başkanı Mehmet Gürel’de Milletvekili aday adaylığında ön sırada adı geçenler arasında bulunuyor. Bunun yanısıra 3 dönemdir Koru Belediye Başkanlığı görevinde bulunan Kamil Yaman’ın ve Vefa Salman'ın da adı geçmekte. Şüphesiz ön seçim olması halinde milletvekili aday adayı sayısı da artacaktır. Böylece tabanın söz ve karar hakkı iradesi sandığa da yanşımış olacak. En son Yalova’da 1999 yılında hayata geçen “önseçim” Gürel, başkanlığında 23 yıl sonra hayata geçecek mi? Bunu önümüzdeki süreclerde yaşayıp göreceğiz..
 

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!