YRP ALTINOVA'DAN GİMBİRDER'E ZİYARET

Yeniden Refah Partisi Altınova İlçe Başkanı Cengiz Kalyon ve yönetim kurulu üyeleri GİMBİRDER (Gemi İnşa Müteahhitleri Birlikteliği Mesleki Eğitim ve Dayanışma Derneği) Başkanı Rüstem İince’ ye ziyarette bulundu.

Yeniden Refah Partisi Altınova İlçe Başkanı Cengiz Kalyon Ekonomi Lokomotifi olan Üreticilere destek olmak, sorunlarına çözüm sağlayabilmek amaçlı ziyaretlerine devam ediyor. Samimi bir ortamda gerçekleşen görüşmede ekonomiden istihdama, işveren sorunları ve Yeniden Refah Partisinin Çözüm odaklı çalışmaları hakkında konuşuldu.

MİLLİ KAYNAK PAKETİMİZ VE ÜLKENİN GENEL SORUNLARI HAKKINDA ÇALIŞMALARIMIZ HAZIR!

Yeniden Refah Partisi Altınova İlçe Başkanı Cengiz Kalyon 150 Milyar Dolarlık Kaynak paketi kitabı ve Ülke Sorunları ve çözümleri kitabı hakkında bilgileri verdi. Ülke Sorunları ve Çözümleri hakkındaki kitabı İnce’ ye hediye etti. Genel Başkan Dr. Fatih Erbakan’ın Üreticinin Ekonominin Her daim yanında olacağız sözlerini iletti. En küçüğünden en büyüğüne üreterek Ülkenin bu Ekonomi ve Faiz darboğazından çıkacağını söyledi.

İŞÇİ BULMAKTA ZORLANIYORUZ, SORUNLARIN ÇÖZÜMÜ İÇİN İLGİLİ MAKAMLAR İLE GÖRÜŞTÜK

GİMBİRDER Başkanı Rüstem İnce nazik ziyaretleri ve Ülke Sorunları Çözümleri hakkındaki kitap takdimi için Kalyon’ a teşekkür etti. Ülkede bir ilki gerçekleştirerek kurdukları dernek ile kendi sektörlerindeki sorunları çözebilmek için yaptıkları çalışmalardan bahsetti. Görüşme esnasında İnce şunlardan bahsetti “ Kurduğumuz dernek ile sektörümüzde önemli bir sorun haline gelen Kalifiye işçi sorununu çözmek için uğraşıyoruz. Bu konuda mesleki eğitim kursları açıp sektördeki kalifiye işçi eğitimleri gerçekleştireceğiz. Gemi inşası konusunda işlerimiz çok güzel ilerliyor. Çok fazla taşeron şirket var. Ciddi bir üretim yapılıyor ve istihdam gerçekleşiyor. Yakın bölgeden işçi temininde zorluk çektiğimiz için Türkiye’nin her türlü bölgesinden çalışmaya geliniyor. Fakat burada diğer önemli sorun da il dışından gelen işçilerin barınma ve sosyal konuda ihtiyaçları karşılanamıyor. Zor şartlarda barınma sorunları çözülmeye çalışıyor. İlgili Makamlar ile görüşme yaptık. Bu konuda çözüm konusunda nasıl çözüleceği hakkında iştişarelerde bulunduk. En kısa zamanda hem iş eğitimi hem barınma konusunda problemler çözüme ulaşırsa üretim konusunda çok ciddi ilerleme kaydedip, Ülke ihracatına katkı sağlayacağız.”

ZİYARETLERİMİZ GÖRÜŞMELERİMİZ DEVAM EDECEK

Yeniden Refah Partisi Altınova İlçe Başkanı Cengiz Kalyon samimi geçen görüşme sonrasında İnce’ ye tekrar teşekkür etti. Dernek faaliyetlerinde başarılar diledi. Sektörde olan sorunlar ile ilgili Parti olarak elinden geldiğince destek olacak ve İlgili makamlar ile görüşeceğini iletti. Bu şekilde üretici ve ticaret erbablarına ziyaret ve desteklerinin devam edeceğini söyledi. Gimbirder Dernek Başkanı Rüstem İnce Yeniden Refah Partisi Altınova İlçe Başkanı Cengiz Kalyona destekleri ve söylemleri için teşekkür etti.

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!