YALOVA İL ÖZEL İDAREDEN ALT YAPI HAMLESİ
Yalova Valisi Muammer Erol, İl Özel İdaresi’nin girişimleri ile kurulan Taşköprü Şantiyesi Asfalt Plent Tesisi’ni ziyaret etti. İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Ümit Yılmaz, yıl içerisinde asfalt üretimini gerçekleştirmeyi hedeflediklerini söyledi.

İl Özel İdaresi’nin girişimleri ile kurulan Taşköprü Şantiyesi Asfalt Plent Tesisi ile Yalova kendi asfaltını kendisi üretecek. İhalesi tamamlanan tesis alanını ziyaret eden Yalova Valisi Muammer Erol, çalışmalarla ilgili yetkililerden bilgi aldı. Çalışmalarla ilgili Vali Erol’a brifing veren İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Ümit Yılmaz, asfalt üretiminin yıl içerisinde gerçekleştirileceğini söyledi.

Asfalt Plent Tesisi’nin çok önemli bir proje olduğundan bahseden Yılmaz, “Yol çalışmalarımızın daha hızlı, sağlıklı ve ekonomik bir şekilde yapılabilmesi amacıyla ilimize hizmet verecek olan Asfalt Plent Tesisi projesini başlattık. ‘Şehir dışından tedarik ettiğimiz sıcak asfaltı neden kendi ilimizde üretmiyoruz?’ düşüncesiyle çıktığımız bu yolda; tesisimiz bize ve ilimizdeki diğer yerel yönetimlerin ihtiyaçlarına da cevap verecek. Hem ekonomik olarak ciddi bir tasarruf sağlamış olacağız hem de zamandan kar edeceğiz. Geçtiğimiz günlerde tesisin ihale sürecini tamamladık. Projemiz tamamlandığında kendi asfaltımızı üreteceğiz. Tesisimizin Yalova’mıza hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Emeği geçenlere teşekkür eden Yılmaz, “Sayın Valimiz Muammer Erol da çalışmaları yakından takip ederek teknik ekipten bilgiler aldı. Sayın Valimize ve emeği geçenlere teşekkür ederiz. Tesisimizin yıl içerisinde üretime başlamasını hedefliyoruz. Bizim de heyecanla beklediğimiz bir proje. Hep birlikte göreceğiz” şeklinde konuştu.

İl Özel İdaresi’nin araç filosuna kazandırılan asfalt yama robotu, ilk olarak Safran köyündeki yol bakım çalışmalarında kullanıldı. Vali Muammer Erol çalışmaları yakından inceleyerek, yetkililerden bilgiler aldı.

İl Özel İdaresi araç filosunu genişletmeye devam ediyor. Bu kapsamda bünyesine kazandırdığı asfalt yama robotu, ilk olarak Safran köyündeki yol bakım çalışmalarında kullanıldı. Yol bakım çalışmalarını yerinde inceleyen Vali Muammer Erol, yetkililerden bilgiler aldı. Vali Erol’un ziyaretine; İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Ümit Yılmaz, İl Genel Meclisi Başkanı Hasan Soygüzel de eşlik etti.

Ziyaretle ilgili bilgi veren İl Genel Meclisi Başkanı Hasan Soygüzel “Köylerimizin yollarını güzelleştirmek için araç filomuzu büyütmeye devam ediyoruz. Bu kapsamda İl Özel İdaremiz bünyesine yeni alınan asfalt yama robotu ilk görevine Safran köyü yolunda yol bakım çalışmaları ile başladı. Yalova İl Özel İdaresi’ne yeni kazandırdığımız Asfalt Yama Robotu ile sahadaki ilk yol bakım ve yama çalışmasını, Sayın Valimiz Muammer Erol ve Genel Sekreterimiz Umit Yilmaz’la birlikte yerinde inceledik. Yeni aracımız sayesinde yol onarımlarında daha hızlı ve yüksek kaliteli sonuç alacağız."dedi.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!