YALOVA EMNİYETİ UYUŞTURUCU OPERASYONU
 

Yalova İl Emniyet Müdürlüğü koordinesinde Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından sokak düzeyinde uyuşturucu madde ticareti yapan ve kullanan şahısların tespiti ve yakalanmasına yönelik çalışmalar aralıksız yürütülüyor.

Ekipler tarafından sokak düzeyinde uyuşturucu madde ticareti yaptıkları değerlendirilen şüphelilere yönelik düzenlenen şok baskın şeklinde gerçekleştirilen operasyonda; 77 plakalı araç içerisinde bulunan M.Ö. ve M.K isimli şüpheliler, uyuşturucu madde ticareti yapmak suçu ile ilgili yakalanarak gözaltına alındılar.

Şüphelilerin; ikametgah, araç ve üst aramalarında; 62.35 gram metamfetamin maddesi, 2 gram esrar maddesi, 1.50 gram skunk maddesi, 1 adet ecstasy hap, 4 adet tabanca, 11 adet tabanca fişeği, 1 adet hassas terazi ve 1 adet uyuşturucu madde içiminde kullanılan cam aparat ele geçirildi.  Ekip görevlileri haklarında uyuşturucu madde ticareti yapmak ve 6136 sayılı ateşli silahlar ve bıçaklar hakkındaki kanununa muhalefet suçlarından yürütülen soruşturma kapsamında adli makamlara sevk edildiler.

Sokak satıcılarından kullanmak için uyuşturucu madde satın aldıkları ekip görevlileri tarafından tespit edilen ve yakalanarak gözaltına alınan İ.Ş. L.A. Ş.K. A.Ö. B.G. U.K. U.E. isimli şüpheliler hakkında kullanmak için uyuşturucu madde bulundurmak suçundan toplam 7 kişi hakkında adli işlem gerçekleştirildi. Ş.K. isimli şüpheli şahsa 6136 sayılı ateşli silahlar ve bıçaklar hakkındaki kanununa muhalefet suçundan adli ve idari para cezası uygulandı. Yapılan denetim ve kontrollerde adli makamlar, hakkında yakalama kararı bulunan A.D. isimli şahıs yakalanarak teslimi sağlandı. Çocuk ve gençlerin korunmasına yönelik başta uyuşturucu madde suçları olmak üzere suç ve suçlulara yönelik mücadele kararlılıkla sürdürülecek.

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!