YALOVA'DA YATIRIMLAR GİDEREK GELİŞİYOR

Yalova Makine İhtisas Organize Sanayi Bölgesi'nde (OSB) yatırımına başlanan bir başka fabrika için temel atma töreni yapıldı. Çiftlikköy ilçesinde 640 hektar alanda 320 fabrikanın bulunacağı Yalova Makine OSB'nin birinci etabında yer alacak FYT Gruba bağlı Duowin markasi ile Alüminyum Giyotin Pencere Sistemleri üretimi yapılacak tesisinin temeli atıldı.

Yalova Makine İhtisas OSB Yönetim Kurulu Başkanı Direnç Özdemir temel atma töreninde yaptığı konuşmada “ TOOG üretiminde bulunan firma çok yakında Yalova Makina OSB üyesi olacak. TOOG Yalova ya değer katacak.Bizler Yalova Makina OSB olarak, Yeşil OSB sürdürülebilir OSB peojelerimizi hayata geçireceğiz.Yeşil OSB yi nasıl hayata geçirebiliriz bunu Yalova Kamuoyuna göstereceğiz, paylaşacağız." dedi.

Temel atma törenine Vali Muammer Erol, Yalova Ticaret ve Sanayi Odası başkanı Tahsin Becan, Yalova Makine İhtisas OSB Yönetim Kurulu Başkanı Direnç Özdemir, Yalova Belediye Başkan Vekili Mustafa Tutuk, Çiftlikköy Belediye Başkanı Ali Murat Silpagar, Çınarcık belediye Başkanı Numan Soyer, STK ve siyasi parti temsilcileri ve il protokolü hazır bulundu.

Yalova Makine OSB’de üretim tesislerine bir yenisi eklendi. Yalova Makine OSB 1’inci etap alanında bulunan FYT Mühendislik İnşaat ve Alüminyum Sanayi Ticaret A.Ş Üretim Tesisinin temel atma töreni gerçekleşti. Temel atma töreninin açılış konuşmasını FYT Mühendislik İnşaat ve Alüminyum Sanayi Ticaret A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı Barış Atağ yaptı.
 
Firmanın 1998 yılında kurulduğunu ve alüminyum cephe kaplama, giydirme işleri üzerine yurt içinde ve yurt dışında projeler yaptığı bilgisini veren Atağ, “FYT firmamızın yeni tesisinin temel atma töreni bizim için gerçeklen çok önemli, kıymetli. Ayrıca yaklaşık 8 yıldır kendi markamız olan Duowin ile de giyotin cam sistemleri üzerine çalışmaya başlamış durumdayız. Temelini attığımız yeni üretim tesisimizde 24 yıllık tecrübemizle özellikle giyotin cam üretim kapasitemizi arttırarak kalite standartlarımızdan ödün vermediğimiz ürünlerimizin üretimini yapmayı hedefliyoruz. Yurt içi ve yurt dışı pazarlardaki satışlarımızı arttırarak ülke ekonomimize ve ihracatımıza da katkı sağlamak istiyoruz. Ayrıca 2800 metrekare alanda inşa edilen yeni tesisimizde yaklaşık 35 personel istihdam etmeyi planlamaktayız. Yalova Makine İhtisas OSB yönetimine, üretim tesisimizin inşasında emeği geçen, geçecek herkese teşekkürü borç biliyorum” dedi.
 
Yalova Makine İhtisas OSB Yönetim Kurulu Başkanı Direnç Özdemir ise, “Önümüzdeki hafta itibariyle hepimizin Milli gururu olan TOGG aracımızın o üretim bantlarını, robotik sistemlerini yapan kuran firma Yalova Makine OSB’mizin bir parçası olacak, yeni üyemiz oluyor. Dolayısıyla önümüzdeki haftadan itibaren TOGG’un çok önemli bir ayağı olduğumuz ve yüksek teknoloji üretimlerinin bir merkezi olduğumuz iddiamızı ve vizyonumuzu hep birlikte Yalova olarak çok daha gür bir sesle söylüyor olacağız. Sürdürülebilir Yeşil OSB, yeşil Yalova’mıza yakışır diyorduk. Çokça tüketildi bu konu ama çoğunlukla farkındalığı geliştirme seviyesinde kalıyor bu işler. Biz bunu aksiyona dönüştürme noktasında adımlarımızı somutlayacağız, somut projeler haline getireceğiz. Bu konuda işin sürdürülebilir Yeşil OSB ile ilişkin olarak strateji belgesi tamamlandı. Bu yılbaşı itibariyle deklare edeceğiz ve somut projelerimizi hayata geçiriyor olacağız" dedi.
 

 

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!