YALOVA'DA UYUŞTURUCU OPERASYONU

Yalova Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, kara ve deniz yolları ile Yalova’ya uyuşturucu madde getirebilecekleri değerlendirilen ve tespit edilen araçları, yol kontrol uygulama noktalarında ve anlık şok müdahale şeklindeki operasyonlarda durdurdu.

Araçlarda bulunan T.Y., S.Y.E., İ.H.A., F.B.E., A.A., N.P., M.P., G.A., C.A., M.B.K. ve Y.K. isimli şüpheliler, narkotik maddeler arama köpekleri Zeytin ve Gölge eşliğinde etkisiz hale getirilerek gözaltına alındı.

Şüphelilerin araçlarında, ikametlerinde ve üzerlerinde yapılan aramalarda, 9 bin 688 adet lyrica sentetik ecza grubu tablet, 769.88 gram esrar maddesi, 148.21 gram metamfetamin maddesi, 85.10 gram skunk maddesi, 40 ecstasy hap, 7 gram sentetik kannabinoid maddesi, 4.11 gram kokain maddesi, 1 adet hassas terazi, 4 adet tabanca, 54 adet tabancalara ait fişek ile uyuşturucu madde ticaretinden elde edildiği değerlendirilen 271 bin 900 Türk lirasına el konuldu.Uyuşturucu madde ticareti yapmak ve ateşli silahlar ve bıçaklar hakkında kanuna muhalefet suçlarından işlem yapılan T.Y., İ.H.A., N.P., S.Y.E., F.B.E., A.A., M.P., G.A. ve C.A. isimli şüpheliler adli makamlara sevk edildi.

M.B.K. ve Y.K. isimli şüphelilerin işlemlerinin tamamlanması ile adli makamlara sevk edilecekleri bildirildi. Yalova Emniyet Müdürlüğü, halkın huzur ve güvenliğinin sağlanmasına yönelik başta uyuşturucu madde suçları olmak üzere çalışmaların aralıksız ve kararlılıkla sürdürüleceğini duyurdu.

 

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!