YALOVA'DA  ÖĞRETMENLER GÜNÜ KUTLANDI

24 Kasım Öğretmenler Günü kutlamaları, İl Millî Eğitim Müdürü Halil İbrahim Akmeşe'nin 15 Temmuz Demokrasi ve Cumhuriyet Meydanında bulunan Atatürk Anıtına çelenk sunumu ile başladı.

Çelenk sunumunun ardından Raif Dinçkök Kültür Merkezinde kutlama programı düzenlendi. Programa Yalova Valisi Muammer Erol, Garnizon Komutanı V. Hv. Plt. Alb. Okan Uygun, Yalova Belediye Başkan Vekili Mustafa Tutuk, Yalova Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Bahçekapılı, İl Emniyet Müdürü Göksel Topaloğlu ile idare amirleri, şube müdürleri, okul yöneticileri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşının ardından Yalova milletvekillerimiz Ahmet Büyükgümüş, Meliha Akyol ve Özcan Özel'in öğretmenler günü mesajları okundu. Programın açılış konuşması İl Milli Eğitim Müdürü Halil İbrahim Akmeşe tarafından yapıldı.

AKMEŞE: "GEÇMİŞİN VE GELECEĞİN İMZASIDIR ÖĞRETMEN!"

Akmeşe konuşmasında "Öğretmen her şey değil, her şeye açılan kapı olmalıdır." diyerek şunları söyledi: "Asıl vazifemiz Türkiye Cumhuriyetini ilelebet yaşatmak ve bunun için milli ve manevi değerlerimiz etrafında sıkılmış bir yumruk gibi kenetlenmek ve çok çalışmak, tüm öğrencilerimizi öz evladımız gibi görmek ve ona göre davranmaktır. Unutmayalım ki; hammaddemiz insandır, hata yapma şansımız yoktur."

Emekli öğretmenler adına konuşma yapan Fatma Atam'ın ardından Yalova Valisi Muammer Erol tarafından emekli öğretmenlerimize şeref belgeleri ve çiçekleri takdim edildi. Akıl ve Zekâ Oyunları Turnuvasında dereceye giren öğretmenlerle 24 Kasım konulu "Öğretmenime Mektup" yarışmasında dereceye giren öğrencilere hediyelerinin sunulmasının ardından İl Milli Eğitim Müdürlüğünde görevli öğretmen Ethem Bülent Söyler yönetiminde aday öğretmenlerin yemin töreni gerçekleştirildi. Kutlama programı, Yalova Lisesi öğretmenleri ve öğrencileri tarafından hazırlanan 24 Kasım Oratoryosu ile sona erdi.

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!