YALOVA'DA GIDA ŞATIŞ YERLERİNE DENETİMLER
Yalova Tarım ve Orman İl Müdürlüğü ekipleri Yalova genelinde faaliyet gösteren toplu gıda satış yerlerinde güvenilir gıda arzının sağlanması ve hızlı tedbirler alabilmek amacıyla kasap ve şarküteri ile bakkal, market, büfe vb satış yerlerine denetimler gerçekleştirdi.
 

Yalova Tarım ve Orman İl Müdürlüğü gıda denetim ekiplerinin 29 Eylüle kadar sürecek denetimlerine İl Müdürü Suat Parıldar da eşlik etti.

Toplu satış yerlerinin denetimlerine rutin olarak yıl boyunca gerçekleştirilen risk esaslı denetim ve kontrollere ilaveten farkındalığı artırmak amacıyla; kasap ve şarküteri ile bakkal, market, büfe vb satış yerlerine denetimler ülke genelinde artırıldı.

Denetimlerde öncelikle  Türk  Gıda  Kodeksi  Gıda  Etiketleme  ve  Tüketicileri Bilgilendirme Yönetmeliği,  Türk  Gıda  Kodeksi  Hijyen  Yönetmeliği  hükümleri  ile  diğer  yatay  mevzuat hükümleri dikkate alınırken, denetim esnasında bu hususlarla kısıtlı olmamak üzere muhafaza ve depolama koşulları, hijyen, izlenebilirlik, son tüketim tarihi geçmiş ürün satışı, hijyen,  vb. gibi  hususlara da ağırlık veriliyor. Bu denetimlerin yanı sıra rutin gıda denetimleri de tüm işletmelere yıl boyunca aralıksız sürdürülecek.

 
 
 
 
 
 
 

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!