YALOVA BAROSU CİNAYETE TEPKİ GÖSTERDİ

Yalova Barosu üyeleri, Yalova Adliyesi önünde gerçekleştirdikleri basın açıklamasında, Tuzla'da eski nişanlısı tarafından katledilen Av. Dilara Yıldız'ın öldürülmesini protesto ettiler.

Yalova Barosu Kadın Hakları Komisyonu Üyesi Av. Aylin Gülperi Akok tarafından okunan basın açıklamasında “Meslektaşımız Av. Dilara Yıldız’ın kadın cinayeti sonucu öldürülmesinin derin üzüntüsü içindeyiz. İstanbul Barosuna kayıtlı meslektaşımız eski nişanlısı Oktay Dönmez tarafından kamuya açık bir alanda, kalabalığın içinde, polislerin olay yerine intikal etmesine rağmen silahla katledildi" denildi

Basın açıklamasında ayrıca "Her gün bir kadınımız öldürülüyor ve biz her gün sesimizi duyurmaya çalışıyoruz. Bir kişi daha eksilmesin diye uğraştıkça kadın cinayetinin sayısı dur durak bilmeden artmaya devam ediyor. Açıkça görülüyor ki katillerin aldığı cezalar caydırıcı değil. Nitekim kadınlarımızda güvende değil. Israrla İstanbul sözleşmesinin uygulanması gerektiğini söylüyoruz. Hiçbir kadın kendini ne evinde ne sokakta güvende hissetmiyor" denilerek  şu açıklama yapıldı.

"Kadına yönelik şiddetle mücadele konusunda tüm sorumluları üzerine düşen yükümlülükleri yerine getirmeye, İstanbul Sözleşmesini ve 6284 sayılı Kadın ve Aile İçi Şiddete Dair Kanunu gerektiği gibi uygulamaya davet ediyoruz. Yalova Barosu olarak; Kadın hakları mücadelesini sonuna kadar sürdüreceğiz ve bu katilin en ağır cezayı alması için davanın takipçisi olacağız. Meslektaşımızın ailesine ve bütün hukuk camiasına başsağlığı diliyor, sizleri şu saatlerde Samsun da toprağa verilen meslektaşımız için 1 dakikalık saygı duruşuna davet ediyoruz.”

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!

Yalova Nöbetçi Eczaneler