YAFEM, SIRBISTAN'DA FESTİVALE KATILDI

Sırbistan'ın Sabač şehrinde düzenlenen ve geçtiğimiz sene onur konuğu olarak davet edilen YAFEM bu sene de 16. yapılan ve Avrupanın bir çok ülkesinden folklor ve gösteri gruplarının katıldığı Čivijaški Karnaval'ına Türk Osmanlı kıyafetleri ile tam kadro katıldı.

Čivijaški Karnevalına Türkiye dahil Avrupa Karnaval Şehirleri Federasyonuna bağlı farklı ülkelerden (FECC) 50 üye katıldı. Bu sene YAFEM olarak kalabalık bir Kadro ile katılım sağladık, Kılıç Kalkan gösterisi, Teke Zaybeği oyunu yanısıra Osmanlı Padişahı ve Sadrazam ve vezirleri ile kadın sultanlar kostümleri giyilerek Türk kültürü tanıtıldı.

Karnavalı izleyen ve katılan binlerce kişinin alkışları eşliğinde yürüyüş ve gösteri yapan Yalova Folklor Eğitim Derneği ekibi ile , gösteriler sonrası fotoğraf çektirmek için uzun kuyruklar oluştular.

Sırbistan FECC temsilcisi Radusko Jankoviç 'in selamlama konuşmasının ardından FECC bayrağı göndere çekildikten sonra söz alan YAFEM Başkanı Özer Koyuncu "Čivijaški" Karnavalında yaptığı konușmada "Sırbistan da ve Sabač ta olmaktan büyük mutluluk duyuyorum.Bu sene Yalova Folklor Eğitim Derneği ekibimiz kalabalık bir Kadro ile karnavala katıldı. Oyuncu ekibimiz, otantik motifler ile hazırlanan Türk ve Osmanlı kıyafetleri ile karnavalın en dikkat çeken ekibi olduk. YAFEM adına öncelikle Yalova Belediye Başkanı Mustafa Tutuk'a, fedakârlık gösteren Folklor ekibime ve Festival yetkililerine çok teşekkür ediyorum " dedi.

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!