VALİ EROL'DAN ŞEHİT AİLELERİNE ZİYARET
Yalova Valisi Muammer Erol ve Yalova Sosyal Hizmetler İl Müdürü  Arif Laçin, Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul Ve Yetimleri Derneği Yalova Şube Başkanı Özcan İla ile birlikte 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü nedeniyle şehit ailelerini evlerinde ziyaret etti.
 
Yapılan ziyaretlerde Yalova Valisi Muammer Erol, şehit ailelerinin sorunlarını dinleyerek hal ve hatırlarını sorarak sohbet etti. Yalova Valisi Muammer Erol yaptığı açıklamada "Türk tarihine altın harflerle yazılan 18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi’nin, 108. yıldönümünü kutlamanın büyük sevincini ve kutsal vatanımız için canlarını feda eden aziz şehitlerimizin Şehitler Günü’nü idrak etmenin onur ve gururunu yaşamaktayız.Çanakkale, paylaşılmak ve tarihten silinmek istenen bir cihan imparatorluğu içinden kahraman bir milletin varlığını bütün dünyaya ispat ettiği, tarihte eşine rastlanamayacak kadar muhteşem bir milli duygu, milli inanç, istiklâl, kahramanlık ve milli şahlanışın başlangıç noktasıdır."diyerek şöyle devam etti.

"Milli mücadelenin ilk ateşinin yakıldığı Çanakkale Zaferiyle milletimiz; vatan sevgisini, cesaretini, azmini, kahramanlığını ortaya koymuştur. Çanakkale destanı; Türk'ün yenilmezliğini, Mehmetçiğin azim ve iradesini tüm dünyaya göstermiş olması açısından da oldukça önemlidir. Bu destanın her satırında; isimsiz kahramanlar ve insanlık onuru vardır. Canlarını feda ederek “Çanakkale Geçilmez” dedirten, kahraman gazilerimiz ve aziz şehitlerimiz, milletimizin vatan, bayrak, istiklal ve hürriyetleri uğruna neler yapabileceğini tüm dünyaya göstermişlerdir.Bu vatan için canlarını seve seve veren şehitlerimiz, emsalsiz özverileriyle, milletimizin değerlerinin ne kadar sağlam ve güçlü olduğunu tarih boyunca ispatlamışlardır.Bugün bizlere düşen görev, şehitlerimizin kanlarıyla sulanan ve emanet edilen bu kutsal vatan topraklarının korunması ve bayrağımızın dalgalanması için birlik, beraberlik ve bütünlük içinde verilen mücadeleyi millet olarak idrak etmek, gelecek nesillere bu bilinci aktarmak ve bu kutsal toprakları bizden sonraki nesillere daha güvenli bir şekilde devretmektir.Türk Milleti, şehitlerimizin ve gazilerimizin değerini daima bilmiştir. Onları asla unutmamıştır ve unutmayacaktır.Bu duygularla; 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi'nin yıldönümünde Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, vatanını canından aziz bilen kahraman şehitlerimizi rahmet ve şükranla yâd ediyorum."

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!