ÜRETİM TESİSLERİNE ZİYARET YAPILDI

İl Tarım ve Orman Müdürü Suat Parıldar, Taştan Danışmanlık ve Fidancılık- Bitkifidan.com işletmesini ziyaret etti. İşletme Sahibi Soner Taştan’tan bilgi alan Parıldar, üretimin her aşamasını desteklediklerini ifade etti..


İl Tarım ve Orman Müdürü Suat Parıldar, beraberindeki heyet ile birlikte Elmalık köyünde faaliyet gösteren Bitkifidan.com İşletmesini ziyaret etti. İşletme Sahibi Soner Taştan’tan bilgi alan Parıldar, üretimin her aşamasını desteklediklerini ifade etti. Parıldar, yaptığı açıklamada, “Bütün mesai arkadaşlarımızla beraber projelerimize ve diğer çalışmalarımıza hız kesmeden, gayretle devam edeceğiz” dedi.

‘Üretimi destekleyeceğiz’..
Parıldar, yaptığı açıklamada, “Cumhurbaşkanımızın da gösterdiği hedef doğrultusunda ekilmemiş bir karış toprak kalmayıncaya kadar bu desteklerimizi sürdüreceğiz. Dünyamızı ve ülkemizi etkileyen küresel bir gıda arzı ile karşı karşıyayız. Bu da tarımsal üretimi bir o kadar daha önemli hale getiriyor. İl Müdürlüğü olarak verimli ve başarılı bir şekilde çalışmalarımızı sürdürmeye devam ediyoruz. Her geçen yıl bir önceki yıla oranla üretime olan ihtiyaç daha da artmış oluyor. Çiftçilerimizin tarımsal üretimi gerçekleştirmeleri için tohum fide fidan desteği sağlıyoruz. Onun yanında da tarımsal arazilerimizi ekime hazır hale getirebilmek için sürdürdüğümüz sulama projeleri var. Bir yandan göletler gibi sulama projeleri yapıyoruz. Bu mücadelenin en önemli ayağı da hiç kuşkusuz üretimi gerçekleştiren çiftçilerimiz. Bu nedenle üretim yapan çiftçilerimize teşekkür ediyorum” dedi.
Bitkifidan.com’dan teşekkür..

İşletme Sahini Soner Taştan ise İl Müdürü Suat Parıldar’a ve heyetine yaptığı ziyaretten dolayı memnuniyet duyduğunu belirtti. Parıldar ile üretim aşamasında yaşanan problemleri konuştuklarını söyleyen Taştan, “Her zaman çiftçinin yanında duran ve destekleyen bir müdürümüz var. Kendilerine yaptığı bu ziyaretten dolayı teşekkür ediyoruz” dedi.

 

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!