UMUDA YOLCULUK GÖÇ 89’ SERGİSİ AÇILDI
Bulgaristan Türklerinin göç sürecini anlatan ‘Umuda Yolculuk Göç 89’ isimli fotoğraf sergisi, Yalova Kent Müzesinde Vali Muammer Erol'un katılımıyla açıldı.
 
1989 göçünü ve yaşanan olayları anlatan birbirinden farklı fotoğrafların yer aldığı sergi ve sinevizyon gösterimine; Yalova Valisi Muammer Erol, Yalova Belediye Başkan Vekili Mustafa Tutuk, Subaşı Sözlü Tarih Çalışma Grubu Başkanı Zeki Gürsu, Yalova Balkan Göçmenleri Eğitim, Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Lütfi Özgür başta olmak üzere STK temsilcileri ve çok sayıda Bulgaristan göçmeni yurttaş katıldı.
 
Subaşı Sözlü Tarih Çalışma Grubu, Yalova Balkan Göçmenleri Eğitim, Kültür ve Dayanışma Derneği ile Yalova Belediyesi’nin katkılarıyla hazırlanan sergide, 34 yıl önce olaylara bizzat şahitlik eden Gazeteci ve Fotoğraf Sanatçısı Behiç Günalan’ın fotoğrafları yer aldı. Türkiye’ye göç eden Yalova’daki Bulgaristan Türklerinin yaşadığı olayları anlattığı belgesel sinevizyonda gösterildi.Program sonunda Vali Muammer Erol ve Mustafa Tutuk tarafından, belgeselde yer alan kaynak kişilere plaket takdim edildi. Sergi ve sinevizyon gösterimi 30 Mart Perşembe gününe kadar açık olacak.
 
 
 
 
 
İŞTE O ANLAR VE AYRINTILAR

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!