TUFAG GRUP FİNALLERİNE GİDİYOR

Yalova Turizm Folklor Araştırma Geliştirme Spor Kulübü (TUFAG), Türkiye Halk Oyunları Federasyonu (THOF) Türkiye Halk Oyunları Yarışması Grup Finali’nde Türkiye Finali için sahneye çıkacak.Geçtiğimiz yıl uzun bir aradan sonra katıldığı THOF Türkiye Halk Oyunları Yarışması’nda Türkiye 8.si olan TUFAG, bu yıl da Grup Yarışmasını geçerek ismini Türkiye Finali’ne yazdırmak istiyor. Bu yıl iki ekibi ile yarışmada boy gösterecek olan TUFAG, yarışmada Büyük ve Yıldızlar Düzenlemeli Kategorilerinde performanslarını sergileyecek.17 Eylül 2023 tarihinde İstanbul’da gerçekleştirilecek olan grup yarışmasında TUFAG, İstanbul ve Bursa’da gerçekleştirilen il yarışmasının kazananları ile mücadele edecek.Yarışma ile ilgili düşüncelerini paylaşan TUFAG Yönetim Kurulu Başkanı Aydın Altıparmak, “Kulübümüz Türkiye’de ve Dünya’da katıldığı yarışmalarda her zaman adından söz ettirmeyi başarmıştır. Yarışmacı kimliğimizin yanında kültürümüzü ve gereklerini her bulunduğu ortamda temsil etmek kulübümüzün kodlarına işlenmiştir. Bu yılda ilimizi en iyi şekilde temsil etmek amacıyla elimizden gelenin en iyisini yaparak THOF Grup Yarışması öncesinde çalışmalarımızın sonuna geldik. Pazar günü gerçekleştirilecek olan Grup Yarışması’nda Türkiye Finaline yükselmek için performansımızı sergileyeceğiz.” dedi.

TUFAG YENİ DÖNEM KAYITLARI BAŞLADI

Öte yandan Yalova Turizm Folklor Araştırma Geliştirme Spor Kulübü (TUFAG), yeni dönem kayıtlarının başladığını duyurdu. TUFAG sosyal medya hesaplarından gerçekleştirilen duyuruda, kayıtların 11 Eylül 2023 ile 25 Eylül 2023 tarihler arasında TUFAG Merkez Binası’nda gerçekleştirilebileceği duyuruldu.
 30 Eylül 2023 tarihinde halk oyunları çalışmalarının başlayacağını açıklayan TUFAG Yönetim Kurulu Başkanı Aydın Altıparmak, “Kurulduğumuz 8 Ağustos 1984 tarihinden bu yana Yalova’da her yaş grubundan binlerce kişinin gösterilerinde halk oyunlarıyla tanıştığı, salonlarında eğitim aldığı, festivallerinde dans ettiği ve yabancı kültürlerle tanıştığı TUFAG’ın yeni dönem çalışmalarına başlamış bulunuyoruz. 11 Eylül tarihi itibari ile yeni dönem kayıtlarımıza başladık. 25 Eylül’e kadar kayıtlarımızı sürdüreceğiz ve yeni dönem çalışmalarımıza 30 Eylül Cumartesi günü başlayacağız. Tüm hemşehrilerimizi, gençlerimizi ve çocuklarımızı çalışmalarımıza katılmaya ve kayıtlarını yaptırmak üzere merkez binamıza bekliyoruz.” dedi.

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!