TODEV VAKFI AİLELERİ ‘Bİ NEFES’ ALDI

Türkiye’de otizmli çocuk anne ve babaları tarafından kurulmuş olan Türkiye Otistiklere Destek ve Eğitim Vakfı (TODEV), kuruluşunun 25. yılı kapsamında destek verdiği aileler ile “Bi Nefes” projesi kapsamında bir araya gelerek Yalova ziyaretinde bulundu.

İstanbul Deniz Otobüsleri A.Ş. (İDO) ev sahipliğinde ve Yalova Belediyesi’nin de destekleri ile Yalova’ya gelen özel çocuklar ve anneleri, Termal’de bir otelde kaplıca havuzu, hamam ve spa keyfi yaptılar. Gün sonunda Yalova Belediye Başkan Vekili Mustafa Tutuk’un davetlisi olarak Yürüyen Köşk’ü ziyaret eden 50 çocuk ve 50 anne, Yalova’da unutulmaz bir gün geçirdiler.

Yalova Belediye Başkan Vekili Mustafa Tutuk’u temsilen aileler ve çocuklarıyla bir araya gelen Yalova Belediye Başkan Yardımcısı Fatih Şahin, düzenlenen bu etkinlikle TODEV’in Yalova’da farkındalık yarattığını söyledi. Yalova Belediyesi’nin sosyal sorumluluk projelerine önem ve destek verdiğini söyleyen Başkan Yardımcısı Şahin, “Toplumda farkındalık yaratmak ve ailelere ‘Bi Nefes’ aldırabilmek için TODEV Otizm Vakfı’nın düzenlediği etkinlik farkındalık yarattı ve ailelere de ‘Bi Nefes’ aldırdı. Bu projenin tüm Türkiye’ye yaygınlaştırılmasını önemli buluyor ve bu nedenle Yalova Belediyesi olarak bu tür etkinliklere tam destek veriyoruz” dedi.

TODEV Başkanı Arzu Gökçe tarafından Başkan Yardımcısı Fatih Şahin’e ‘Teşekkür Plaketi’ takdim edildi. Özel çocuklar ve anneleriyle sohbet eden Başkan Yardımcısı Şahin, “İnsan merkezli, hizmet odaklı, kaliteli, etkin ve verimli yani gönül belediyeciliği ile hareket ediyoruz. Bundan sonra da bu tür etkinliklere desteklerimiz devam edecek” diye konuştu. Başkan Yardımcısı Fatih Şahin, çocuklar ve aileleri İstanbul’a uğurladı.

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!