MEMLEKET PARTİSİNDEN ETİBANK ÖNERGESİ

Memleket Partisi Genel başkan yardımcısı ve Yalova Milletvekili Özcan Özel, TBMM'ye verdiği sözlü önergede kaderine terkedilmiş çÇftlikköy'deki Etibank tesislerini ve uzun yıllardır bitirilemeyen Armutlu karayolunu TBMM gündemine taşıdı.

Özel, TBMM'de yaptığı konuşmlada "Yalova Çiftlikköy’de bulunan Etibank Dinleme Tesisleri, 20 yılı aşkın süredir atıl durumunu korumaktadır. 2019 yılı Mart ayında AKP İl Başkanı ve Milletvekili, tesisisin üniversiteye ve belediyeye tahsisini bir müjde olarak vermiş, iki kurum kendi arasında görüşmeler yapmış ama o günden buyana tesisle ilgili bir adım atılmamıştır. Yalova’mızın gözbebeği bu tesis, ivedi bir şekilde  atıl ve tehlikeli durumdan kurtarılmalı. Yalova halkının kullanımına kazandırılmalıdır. Memleket Partisi olarak, konuyla ilgili üstümüze düşen bir görev var ise gerekli desteği kentimiz için vermeye de hazırız" diyerek şöyle devam etti..

"Başlangıcı çok uzun yıllar evvele dayanan, Yalova Armutlu Yolu ve tünellerin akıbeti yine yılan hikayesine dönmüştür. 23 yıldır tamamlanamayan bu yol ile ilgili bölge müdürü bu yıl sonuna, yetkili firma 2022 sonuna bitirme sözü vermiştir. 2022 sonu bitmesi de meçhul gözükmektedir. Karayolları Bölge Müdürlüğü ve yetkili firma gerekli hassasiyeti göstermeli, proje olabildiğince hızlandırılmalı, bölge halkının bu yola dayalı yıllardır çektiği çile ve mağduriyet son bulmalıdır."

 

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!