İYİ PARTİ BASIN TOPLANTISI DÜZENLEDİ

İYİ Parti Merkez İlçe Başkanı Halil İbrahim Tokay, Bahane Kafe’de düzenlenen kahvaltılı basın toplantısında partisinin yapılacak olan seçimlerde hedeflerini anlattı.  İYİ Parti Merkez İlçe Başkanı Halil İbrahim Tokay, yaptıkları ilk çalışmalar ve hedefleri hakkında iddialı açıklamalar yaptı. 

 Tokay, “Mahalle teşkilatlarımızı oluşturuyoruz. Köy temsilciliklerimizi oluşturuyoruz. Bir de beldemiz var oradaki teşkilatlanmayla alakalı çalışmalarımızı devam ettiriyoruz. Burada bir de seçim güvenliği ve sandık müşahitliği çalışmalarımıza başladık. 294 sandığımız var. Bunlarla alakalı her birine iki müşahit olmak üzere çalışmamızı yapıyoruz. Mahallelerde de 5 kadın 5 erkek 5 de ana kademe olmak üzere her mahallemizde 15 kişilik bir teşkilatlanma çalışmamız var. Bunları da ay sonuna kadar tamamlamayı düşünüyoruz” dedi.

Partinin üye sayısını arttırmayı hedeflediklerini de ileten Başkan Halil İbrahim Tokay, şöyle devam etti:“En az 1000 üye kampanyamız var. Bunu da ay sonuna kadar tamamlamayı planlıyoruz. Tabiki il başkanlığımızın da böyle bir projesi var. Bizim burada üye sayımızı arttırmamız lazım. İYİ Parti’nin bugün merkezde bin 150 üyesi var. Bizim bunu acilen 2 bine tamamlamamız gerektiğini düşünüyoruz. Daha sonra bunu 5 bine çıkaracağız yıl sonuna varmadan. Bu hususta ekip arkadaşlarım da çok çalışıyorlar.”

Yapılacak genel seçimde üç milletvekiline de talip olduklarını ifade eden Halil İbrahim Tokay, “Bizim burada bir iddiamız var. Siyaset ortaya bir iddia koyma işidir. Bizler Yalova’da birinci parti olacağız. 3 milletvekilliği var. Bakıyorum şimdi bazı siyasi partilerde biz iki çıkaracağız, bir çıkarmaya zorluyoruz falan gibi açıklamalar duyuyorum. Üçüncü sıralarını hiç çıkarmasınlar o zaman. Biz üç milletvekilliğine de talibiz. Birinci parti olacağız” dedi.


14 Mayıs’ta yapılması düşünülen seçimde cumhurbaşkanlığını kazanmak istediklerini kaydeden Tokay, şunları kaydetti: “Gün 24 saat. Biz ekibimle birlikte 25 saat çalışmaya hazırız. Tabi merkez ilçe olarak Yalova Belediyesi ile alakalı bizim de çok ciddi çalışmalarımız olacak. Tabi ki biz istiyoruz ki birinci parti olalım. Genel başkanımızı başbakan yapalım. Onu başbakan yaptıktan sonra buradaki adayımızı belediye başkanı yapalım. Biz tabi merkez için konuşuyoruz ama Yalova’daki bütün belediyelere de talibiz. Ama önceliğimiz Millet İttifakı’nın adayını cumhurbaşkanı seçtirip buradan üç adayımızı da inşallah iktidar milletvekili olarak Ankara’ya göndermek istiyoruz.”

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!