GELECEK PARTİSİNDEN ESNAF ZİYARETİ

Gelecek Partisi gerçekleştirilen ziyaretlerle esnafın sorunlarını dinlemeye ve parti politikalarını anlatmaya devam ediyor.

Bu kapsamda Gelecek Partisi Yalova İl Başkanı Kürşat Emre Çandır, Çiftlikköy İlçe Başkanı Merve Eminoğlu, Çınarcık İlçe Başkanı Atilla Tanin, İl Kültür ve Sanat Politikaları Başkanı Selda Gülçiftçi ,İl Sivil Toplum ve Halkla İlişkiler Başkanı Mehtap Ensarioğlu ve İl Dış İlişkiler Başkanı İbrahim Ahmethan'dan oluşan Gelecek Partisi Heyeti,  Yalova'da esnaf ve saha ziyareti gerçekleştirdi.

Vatandaşların sorunlarını dinleyen, bilhassa Yalova ile ilgili olarak beklentileri not eden Gelecek Partisi Heyeti,  parti çalışmaları hakkında da vatandaşlarla bilgi paylaşımında bulundu.

Esnaflarımızın ekonomik anlamda zor bir süreç geçirdiğini ifade eden İl Başkanı Kürşat Emre Çandır,  sahada bu durumu daha yakından görmenin üzüntüsünü yaşadıklarını ifade etti. 

Esnafın çok zorlandığını ve kış aylarını nasıl atlatacağını bilemediğini söyleyen Çandır, “Banka kredilerini ödeyemeyen, yüksek enflasyon nedeniyle sattığı malı tekrar aynı fiyata rafına koyamayan, dövizdeki dalgalanmalar sebebiyle ertesi günü endişe ile karşılayan, yüksek elektrik, kira, vergiler nedeniyle ayakta kalmakta zorlanan bir esnaf topluluğumuz var. Pandemi ile birlikte açıklanan yardımların da yaraya merhem olmaktan uzak durumda.  Artık lüks harcama ve yatırımlardan uzak, vatandaş merkezli çalışmalar yürütmesi gerekiyor” dedi.

AVM’lere de değinen Çandır her yerde açılan AVM’lerin esnafı olumsuz yönde etkilediğinin altını çizdi. Bu anlamda gerekli düzenlemelerin yapılması gerektiğine vurgu yapan Çandır vatandaşları yerel esnaflardan alışveriş yapmaya da davet etti.  Çandır ayrıca Mimarsinan Caddesi'nin de, İstanbul Caddesi gibi popülaritesinin arttırılması için çalışma yapılmasını Yalova Belediyesi'nden beklediklerini söyledi.

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!