DÜZCE DEPREMİ YALOVA'DA PANİK YARATTI

Merkez üssü Düzce olan AFAD'A göre 5.9 şiddetinde deprem Yalova'da da hissedildi. Saat 04.08'de gerçekleşen depremin derinliği 6.8 km olarak ölçüldü. Düzce merkezli deprem Tüm Marmara bölgesinde geniş bir alanda hissedildi. Can kaybının bildirilmediği deprem, Yalova'da da kısa süreli panik yarattı.

17 Ağustos 1999 depremi gibi gece yarısında gerçekleşen deprem Tüm Marmara bölgesinde olduğu gibiYalova'da da hissedildi. Depremin uzun sürmesi panik yaşanmasına neden olurken,, 17 Ağustos 1999 depremini yaşayan Yalova'lılar önlem olarak  evlerinden çıkarak açık alanlarda, bir süre parklarda beklediler. 

Merkez üssü Düzce olan 5.9 şiddetindeki depremin ardından, Düzce merkezli yaklaşık 30''a yakın artçı depremin olduğu ifade edildi.AFAD, Gölyaka'daki depremde Düzce'de 37, İstanbul'da 1, Zonguldak'ta 6, Sakarya'da 1 ve Bolu'da 1 olmak üzere 46 kişinin yaralandığını açıkladı.

İçişleri Bakanlığı Afet ve Acil Durum Yönetimi (AFAD) Başkanlığı, Düzce Gölyaka'da meydana gelen 5,9 büyüklüğündeki depremde 46 yaralı olduğunu bildirdi. AFAD'dan yapılan açıklamada, olay yerine Düzce, Ankara, İstanbul, Bursa, Bolu, Sakarya, Zonguldak, Kocaeli AFAD ve Kızılay ekiplerinin sevk edildiği ve Afet Hasar Tespit Grubu ekiplerinin bölgede hasar tespit çalışmalarına başladığı belirtildi. Yaralıların bir kısmının deprem esnasında çıkan panikle birlikte yüksekten atlamayla gerçekleştiği ifade edildi.

 

 

 

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!