DUYARSIZLIK VE EĞİTİM DİBE VURUNCA....
Yalova'da yaşanan yoğun göçler, kent bilincinin ve eğitimin dibe vurarak duyarlılığın giderek yok olmasıyla birlikte ortaya çıkan manzaralar kendini iyice göstermeye başladı. Sıfır Atık Projesi’ için yerleştirilen geri dönüşüm kutularına bazı kişiler tarafından çöp atılırken, çöplerin ise çöp konteynerının içine değil dışına bıraktıkları görüldü.

Yalova geneline yerleştirilen geri dönüşüm kumbaraları aracılığıyla geri dönüştürülebilen ürünleri toplayan ve ekonomiye geri kazandıran Yalova Belediyesi kumbaralara bazı vatandaşların evsel atık atıklarını attıkları tespit edildi. Bu duruma duyarlı bazı vatandaşlar tepki gösterirken, Yalova'da yaşayan Mahmut Güral, kumbaraların birer çöp kutusu haline geldiğini gösteren fotoğrafları paylaşarak tepki gösterdi.

Mahallenin duyarlı vatandaşları bu duruma tepki göstererek “Bu sadece Yalova’nın değil tüm ülkemizin geleceğini yakından ilgilendiriyor” diyen vatandaşlar; “Hepimiz bu kentte yaşıyoruz. Bu kentin temizliğinden hepimiz sorumluyuz. Ekonomiye geri kazandırılabilen ürünler için yerleştirilen geri dönüşüm kutularının konteyner gibi kullanılmasına anlam veremiyoruz. Bu konuda daha hassas ve bilinçli olmalıyız. Yalova hepimizin” dediler.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!