DÜNYA ŞAMPİYONLARIN BULUŞMASI
Belgrad’da yapılan Dünya Güreş Şampiyonası’nda 68 kg. kadınlar kategorisinde Dünya Şampiyonluğu’na ulaşan Çiftlikköy Belediyespor Güreşçisi Buse Tosun Çavuşoğlu ile 1967 yılında Dünya Şampiyonu olan Sırrı Acar'ın buluşmasında duygulu anlar yaşandı. Belgrad’da yapılan Dünya Güreş Şampiyonası’nda 68 kg. kadınlar kategorisinde Dünya Şampiyonluğu’na ulaşan Çiftlikköy Belediyespor Güreşçisi Buse Tosun Çavuşoğlu, Çiftlikköy Belediye Başkanı Ali Murat Silpagar’la birlikte Yalova Valisi Dr. Hülya Kaya’yı ziyaret etti.
 
GÜREŞİN 3 DEVİ BİR ARADA
 
Ziyarette Yalova’nın güreşte Dünya Şampiyonu Sırrı Acar ve Çiftlikköy’ün ilk Balkan Şampiyonu Ahmet Bozman’ın yanı sıra İl Emniyet Müdürü Salih Gözüm, Yalova Güreş İl Temsilcisi Hakkı Bağatar da yer aldı.Ziyarette Yalova’nın güreşte Dünya Şampiyonu Sırrı Acar ve Çiftlikköy’ün ilk Balkan Şampiyonu Ahmet Bozman’ın yanı sıra İl Emniyet Müdürü Salih Gözüm, Yalova Güreş İl Temsilcisi Hakkı Bağatar da yer aldı. Yalova Valisi Dr. Kaya, Şampiyon Buse’yi tebrik ederek başarılarının devamını dilerken, kendisine bir hediye takdim etti. Kadınların isterse herşeyi başarabileceğini ifade eden Vali Kaya, azmi ve başarısıyla Dünya Şampiyonluğuna ulaşan Buse Tosun Çavuşoğlu’nun olimpiyatlarda da ülkemizi en iyi şekilde temsil edeceğinden emin olduğunu dile getirdi.

BUSE TOSUN ÇAVUŞOĞLU SALONU’NUN AÇILIŞI YAPILDI

Ardından İl Emniyet Müdürlüğü’nü ziyaret eden şampiyon güreşçimiz, burada kendisinin ismi verilen ‘BuseTosun Çavuşoğlu Toplantı Salonu’nun açılışını Başkan Silpagar’la birlikte yaparak açılış kurdelesini kesti. İl Emniyet Müdürlüğü personelinin kendisine sürprizi pastasını keserek dilek tutan Çavuşoğlu, bir sonraki hedefi olan olimpiyat şampiyonluğu için moral depoladığını ve bu jestten dolayı çok mutlu olduğunu ifade etti.

BAŞKAN SİLPAGAR, “HEP BİRLİKTE GURUR DUYDUK”

Türk Milleti olarak gurur duydukları bir zaferi hep birlikte kutladıklarını dile getiren Çiftlikköy Belediye Başkanı Ali Murat Silpagar ise, “Dünya Güreş Şampiyonu olarak hepimizin göğsünü kabartan sporcumuz Şampiyon Buse Tosun Çakıroğlu, Yalovamızın Dünya Şampiyonu Sırrı Acar ve Çiftlikköylü Balkan Şampiyonumuz Ahmet Bozman’la birlikte, Yalova Valimiz Sayın Hülya Kaya’yı ziyaret ettik. İlk ve son şampiyonun bir araya geldiği programın devamında İl Emniyet Müdürlüğü’nü ziyaret ederek Şampiyonumuzun adının verildiği ‘Buse Tosun Çakıroğlu’ VIP Toplantı Salonu’nun açılışını yaparak, şampiyonluk pastasını birlikte kestik. Şampiyonumuzla bir kez daha hep birlikte gurur duyduk” şeklinde konuştu.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!