DEVA'DAN HEMŞEHRİ DERNEKLERİNE ZİYARET
DEVA Partisi Genel Başkan Başdanışmanı ve 23. Dönem Van Milletvekili Kerem Altun ile İl Başkanı Mehmet Demirhan ve parti yöneticileri Yalova'da dernek ziyaretlerinde bulundu.. Yalova Yeni Malatyalılar Sosyal Yardımlaşma ve Kültür Derneği, Malatyalılar Kültür, Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği, Yalova Sivaslılar Sosyal Yardımlaşma ve Kültür Derneğini ziyaret eden partililer dernek yöneticileriyle sohbet etti.
 
DEVA Partisi Genel Başkan Başdanışmanı ve 23. Dönem Van Milletvekili Kerem Altun, daha sonra parti il binasında basın toplantısı gerçekleştirdi. Toplantıda konuşan Altun, DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan’ın İHA ve SİHA konusundaki açıklamalarına yönelik cevap verdi. 
 
Altun, “Ali Bey’in söylediği tek şey şu: Bu alanda da çalışacak başka firmalar var. Bunlara da bu rekabet ortamını hazırlayalım. Bunların da düşüncelerini alalım. İllaki bir şeye takılıp kalmayalım demesidir. Yoksa burada bu teknolojiye İHA’lara SİHA’lara karşı olduğu değil, gurur duyduğu bir proje olduğunu ilan ediyor. Fakat Türkiye’de maalesef bilgi kirliği dediğimiz bir hadise var. Tabi bu sizi neden rahatsız ediyor? Sayın Cumhurbaşkanını rahatsız ediyor. Halbuki dolaylı olarak en direk yapılan yardımların şimdi dökümünü yapsak dudaklar uçuklayacaktır. O kadar büyük desteklerin verildiğini biliyoruz. Tamam verilsin, güzel iş yapılıyor. Bir sürü insan genel merkeze her gün telefon açıyor. Telefon bombardımanına tuttular. ‘Allah sizden razı olsun. Arı kovanına çomak soktunuz. Niye biz de her sene müracaat ediyoruz’ diyorlar. Bunlar devasa şirketler. Fakat her şey yüzümüze kapanıyor. Rekabetçi bir zemin oluşmasının kime ne zararı olur? Ali Babacan böyle dedi diye onu düşman ilan etmenin ve Türkiye Devleti’nin Cumhurbaşkanı ‘o gitsin çocuk bezi satsın’ diyebilecek kadar ağzını bozduğu bir siyasette şahsen hicap duyuyoruz. Çocuk bezi satmak günah mı? Şereflice, haysiyetlice namusluca ticaret yapmak kimsenin hakkına hukukuna girmeden ticaret yapmak kime ne zararı var? Bazı haramzadeler kursaklarına giren o haramdan dolayı dürüst insanlara da laf atıp tutuyorlar. 200 bin troll birden saldırdı Ali Babacan’a. Çünkü o 200 bin kişi şu an paralı çalışıyor. Bu kadar ortalığı bulandırmanın kimseye bir faydası yok” dedi.

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!