ÇINARCIK'DA  DERE YATAKLARINDA TEMİZLİK
Çınarcık Belediyesi ilçe genelinde dere temizliği çalışmalarına devam ediyor. Çınarcık Belediyesi Temizlik Hizmetleri Müdürlüğü ekipleri tarafından Harmanlar Mahallesi Çaldıran Sokak’tan geçen Paskal Deresi temizlik çalışmaları ve ilçe genelinde mazgal temlizlikleri devam ediyor. 
 
Çevre ve insan sağlığını tehdit eden olumsuzlukları ortadan kaldırmak ve görüntü kirliliğine son vermek amacıyla yürütülen dere temizliği çalışmalarında ortaya çıkan atıklar ekiplerimiz tarafından temizleniyor. Belediye ekipleri Çaldıran Sokak’tan geçen Paskal Deresi ve derenin aktığı kanalı temizliyorlar.
Çınarcık Belediyesinden yapılan açıklamada " Çevremizi temiz tutmak, halk sağlığını korumak ve kent estetiğini güzelleştirmek amacıyla ilçe genelinde dere temizliği çalışmalarımızı aralıksız sürdürüyoruz. Derelerimizi her türlü kirlilikten arındırarak halk sağlığına yönelik tehditleri ortadan kaldırmak ve derelerimizin bulunduğu alanlara güzel bir görünüm kazandırmak için ilçe genelinde belli bir program dahilinde çalışmalarımızı sürdüreceğiz." denildi.
 
Öte yandan Çınarcık Belediyesi ekipleri lçe genelindeki mazgalları temizledi. Temizlik Hizmetleri Müdürlüğü ekipleritarafından ilçe genelinde bulunan mazgallar tek tek kontrol edilerek, temizlik çalışması yapıldı. Ekiplerimiz yağışlarla birlikte yağmur sularının toplandığı ızgaralar ve kanallarda biriken kum, yaprak ve çöpleri temizliyorlar. Böylelikle de oluşabilecek tıkanıklıkların önüne geçilmesi amaçlanıyor.
 
 
 
 
 
 
 
 

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!