ÇİFTLİKKÖY MEM OSB İRTİBAT OFİSİ AÇILDI

Çiftlikköy Mesleki Eğitim Merkezi Avrasya OSB, Yalova Makine İhtisas OSB ve Yalova Kompozit ve Kimya İhtisas OSB İrtibat Ofislerinin açılışı gerçekleştirildi.

Milli Eğitim Bakanlığı eğitim öğretim yılı başından itibaren Mesleki ve Teknik Eğitim ile ilgili olarak kanunlarda bir dizi düzenleme yaptı. Mesleki eğitimin güçlendirilmesiyle yeni bir dönemin başlayacağının sinyallerini veren düzenlemelerle mesleki eğitimin önemine dikkat çekmek ve mesleki eğitim veren ortaöğretim kurumlarının daha cazip hale gelmesini sağlamak amaçlanıyor.

Çalışmalar kapsamında Yalova Mesleki Eğitim Merkezi ile ilişkilendirilen Çiftlikköy Mesleki Eğitim Merkezi Avrasya OSB, Yalova Makine İhtisas OSB ve Yalova Kompozit ve Kimya İhtisas OSB İrtibat Ofislerinin açılışı bugün gerçekleştirildi.

İl Milli Eğitim Şube Müdürleri ve Çiftlikköy İlçe Milli Eğitim Müdürünün katılımıyla gerçekleştirilen açılışlar sonrası Avrasya OSB, Yalova Makine İhtisas OSB ve Yalova Kompozit ve Kimya İhtisas OSB yetkililerinden irtibat ofislerinin çalışmalarına ilişkin bilgi alındı.

Açılan irtibat ofislerinde Mesleki Eğitim Merkezleri tanıtımının yanı sıra ihtiyaç duyulan nitelikli işgücünün temini noktasında işletmelere katkı sunulması amaçlanıyor.

 

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!