CHP: SONSUZA KADAR  ATA'MIZIN İZİNDEYİZ
CHP Yalova İl Örgütü Cumhuriyetimizin kurucusu, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün aramızdan ayrılışının 83. Yıldönümünde gerçekleşen 10 Kasım Anma Programına üyeleriyle birlikte katıldı.
 
Çelenk sunumu ve saygı duruşunun ardından CHP Yalova İl Başkanı Mehmet Gürel, yaptığı açıklamada “Bugün vatanımızı emperyalist güçlerin elinden kurtararak, bize bağımsızlığımızı kazandıran, Türkiye Cumhuriyeti devleti sınırları içerisinde bayrağımızın özgürce dalgalanmasını sağlayan Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün 83. ölüm yıl dönümü. Demokrasi hayaliyle, bağımsızlık hayaliyle, Cumhuriyet hayaliyle, özgürlük hayaliyle, eşitlik hayaliyle ömrü boyunca hem savaş meydanlarında hem siyasi alanda eşsiz bir mücadele vermiş ebedi Önderimiz Gazi Mustafa Kemal 83 yıl önce 10 Kasım 1938’de ne yazık ki ebediyete intikal etti." diyerek şöyle konuştu
 
"Biz 83 yıldır Ulu Önderimizi ve silah arkadaşlarını rahmet ve şükranla anıyoruz. Atatürk’ün devrimlerini yaşatmaya çalışıyoruz. Fakat ne yazık ki; bu ülkede Atatürk sayesinde özgürce yaşayabilmesine rağmen onun ismini yok etmeye, devrimlerini yok etmeye çalışan yobaz ve utanmaz insanlar da var. Laik bir devlet düzeni oluşturduğundan dolayı, demokrasiye inandığından dolayı, Cumhuriyeti kurduğundan dolayı, kadını ve erkeği eşit gördüğünden dolayı Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü sevmeyen, gericilikten beslenen bir kesim var, ve ne yazık ki; bu kesimin içinden olduğunu her fırsatta dile getiren bazı bürokrat memur ve tanınmış isme hiçbir şekilde hukuki bir işlem yapmayan ve böylelikle onları cesaretlendiren bir hükümet düzeni de var. Ama asla unutulmasın ki; bu topraklarda Atatürkçü, Cumhuriyetin evlatları da var. Hem de milyonlarca kişi. Çağdaş, ilerici, demokrat milyonlarca yurttaş. Gazi Mustafa Kemal’in devrimlerine inanmış, vatansever ve ilerici milyonlarca yurttaş. Ve biz, Cumhuriyetin evlatları; her zaman Atatürk’ün ismini ve devrimlerinin izini silmeye çalışan yobaz, gerici, saltanat yanlısı kesimin karşısında dimdik duracağız. Ne yaparlarsa yapsınlar, neye mal olursa olsun laik, demokratik cumhuriyetimizi koruyacağız ve Ulu Önderimiz Atatürk’ün devrimlerini yaşatacağız. Bu düşüncelerle, şahsım ve Yalova Cumhuriyet Halk Partisi Örgütü adına; bağımsızlığımızı sağlayan, bize Cumhuriyeti hediye eden, partimizin kurucusu ve vatanımızın kurtarıcısı Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü aramızdan ayrılışının 83. yılında rahmetle, minnetle ve saygıyla anıyorum.”

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!