CHP İL KADINLAR KOLUNDAN AÇIKLAMA
CHP Kadın Kolları İl başkanlığı 81 ilde eş zamanlı olarak ilişkin basın açıklaması gerçekleştirdi. CHP il Kadın Kolları Başkanı Meryem Ataç il binasında düzenlenen basın açıklamasında okullarda çocuklara ücretsiz bir öğün yemek verilmesine yönelik basın açıklaması yaptı.
 
81 il ve 973 ilçemizde eş zamanlı olarak yapılan açıklamada, "Cumhurbaşkanlığı bütçesi yüzde 100 artırılarak 10 milyar 877 milyon liraya ulaştı. Küçücük çocukların boğazından tasarruf yapana kadar şaşalı hayatlarınızdan tasarruf yapın. TÜİK’e göre 7 milyon 600 bin çocuk dengeli beslenmiyor. Toplam çocuk sayımız 22 milyon 738 bin 300. Bu çocukların yüzde 33,7'si yani 7 milyon 662 bin 807’si maddi yoksulluk çekiyor. TÜİK’in 2022’ye ilişkin Türkiye Çocuk Araştırmasına göre, et, tavuk veya balığı her gün tükettiği belirtilen çocukların oranı yüzde 12.7’de kaldı" denildi.
 
Türkiye'deki annelerin çaresiz bırakıldığının belirtildiği açıklamanın son bölümünde ise, "Hiçbir çocuk yatağa aç girmeyene, çocuklarımız okulda karnını doyurana dek verdiğimiz mücadeleden asla vazgeçmeyeceğiz. Geleceğimiz olan çocukların hayatının göz göre göre karartılmasına izin vermeyeceğiz. Bugün ülke genelinde tek ses olduk, iktidara sesleniyoruz: Ücretsiz öğün acil ihtiyaçtır ve bu konu derhal çözülmelidir. Bugünden itibaren her il ve ilçede eylemler başlatıyoruz" ifadeleri kullanıldı

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!