CHP İL BAŞKANI: GELİYOR GELMEKTE OLAN

CHP Yalova İl Başkanı Mehmet Gürel ve il yöneticileri, Yalova genelinde ‘3600 Ek Gösterge’ konulu  saha çalışmalarını gerçekleştirirken, ülke gündemine ilişkin CHP Yalova İl Başkanı Mehmet Gürel, yaptığı basın açıklamasında " Çok değil yaklaşık 20 yıllık AKP iktidarının sonucunda bu cennet vatanda öyle çürümüş, öyle kokuşmuş öyle yozlaşmış bir düzen kuruldu ki; insanın artık ne haber izleyesi ne de internete giresi geliyor." dedi.

Gürel açıklamasında "Artık ne yazık ki, saraya bağlı bir tarikat veya cemaatin içinde değilsen ne işe girebilirsin, ne işinde yükselebilirsin ne de ticaret yapıyorsan hakettiğin kadar para kazanabilirsin. Ama saraya bağlı bir tarikat veya cemaat üyesiysen, haketmesen de 5 dakikada memur olursun, 5 dakikada rektör, 5 dakikada devletten milyonlarca TL’lik ihale alan bir iş adamı olursun. Hele bir de Atatürk’e hiç çekinmeden laf söyleyecek kadar yüzsüzsen; 5 dakikada üst düzey bürokrat bile olma ihtmalin çok yüksek" dedi

.CHP Yalova İl Başkanı Mehmet Gürel  açıklamasında " Bu toplum yıllarca kendini dindar gösteren ve küçücük çocuklara taciz eden insanların bulunduğu ENSAR Vakfından çekti yetmedi. Hatta zanlılar ve suçlular hakkında hiçbirşey yapılmadı. Bu toplum yıllarca kendini dindar gösteren ve bu yolla paralel bir devlet yapısı kurgulayan vatan haini Fetöcülerden çekti yetmedi. Ne yapalım “kandırıldık” diyenlere bir şey olmadı,” ama onların gazetesini aldı, bankasına para yatırdı” denilenlerin hepsi hapse atıldı.Cübbelerle, sarıklarla bıyık ve sakal şekilleriyle kendilerini dindar gösterenler, AKP iktidarında bir şekilde hep kazandılar. Şimdi kamuoyuna sızan belgelerden de açıkca görünüyor ki Cumhurbaşkanının oğlunun yönettiği TÜGVA da kimin devlette nereye işe gireceğini, hangi işi alacağını belirleyen bir paralel yapı kurmuş. Bu ortaya çıkınca ilk işleri ne oldu biliyor musunuz? Tüm illerde cami önlerinde açıklama yaptılar. Vallahi ben Diyanet yetkilisi olsam “akrabalarla zinanın nikah düşürmeyeceğini” söyleyeceğime şöyle fetvalar verirdim." diyerek şöyle konuştu.

- Küçücük çocukları taciz eden sapıklar camiye giremezler
- Paralel devlet kuranlar, hak yiyenler camiye giremezler
- Devletin parasını çalanlar camiye giremezler
- Sarayla bağlantısını kullanıp istediklerini devlete işe alıp, gerçekten hak eden insanların hakkını yiyenler camiye giremezler
- Çünkü camiler; kul hakkı yemekten korkan, komşusu açken tok gezmekten sakınan, namuslu, ahlaklı, içinde
“Allah korkusu olan” insanların ibadet ettiği kutsal mekanlardır. Böyle fetvalar verirdim ki belki utanırlar. Çünkü bunları yapanların en büyük özelliği ne yazık ki utanmaz yapıda olmaları. Yine de kimse umutsuz olmasın. Eninde sonunda o sandık milletin önüne konacak. O gün geldiğinde hakkı yenenler, fakirleşenler, hukuksuzluğa uğrayanlar ve içinde Allah korkusu olanlar tüm bu çürümüşlüğün ve kokuşmuşluğun hesabını o sandıkta soracak. Yani benden söylemesi; “Geliyor Gelmekte Olan”

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!