BİYOLOJİK MÜCADELEYE DESTEK VERİLİYOR
Yalova İl Tarım ve Orman Müdürlüğünce Kesme Gül üretiminde önemli zararlara neden olan Thrips spp. zararına karşı biyolojik mücadele amacıyla ''Kesme Gül Üretiminde Zarara Neden Olan Thrips spp. ile Mücadele Yapılması Projesi'' kapsamında İl genelinden 30 Kesme Gül üreticisine Gıda ve Kontrol Genel Müdürlüğü ve İl Özel İdaresi destekleriyle değerinde 68 dekar alanda uygulanmak üzere 272.680 TL değerinde Entomopatojen Nematod dağıtıldı.

Proje kapsamında dağıtımı yapılan Entomopatojen nematodun uygulaması İl Müdürlüğümüz Bitkisel Üretim ve Bitki Sağlığı Şube Müdürlüğü teknik ekipleri tarafından Kadıköy beldesinden bir çiftçinin kesme çiçek serasında projeden yararlanacak çiftçilere uygulamalı olarak gösterildi. Vali Muammer Erol, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Ümit Yılmaz ve İl Müdürü Suat Parıldar da Kadıköy beldesindeki programa katılırken, İl Müdürü Parıldar, Vali Muammer Erol'a projenin teknik detaylarıyla ilgili bilgiler aktardı.  

Proje kapsamında; Çiftlikköy ilçesinde 1 Kesme Gül üreticisine, Çınarcık ilçesinde 6 üreticiye ve Merkez İlçeden Kadıköy de 11, Gaziosmanpaşa Mahallesinde 10 ve Elmalık köyünden 2 olmak üzere toplam 30 üreticiye ait 68.266 m2 alanda Kesme Gül üretiminde zarara neden olan Thrips spp. zararına karşı biyolojik ve biyoteknik mücadele yapılmış olacak.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!