BALKAN GÜREŞ TURNUVASI
Türkiye, Bulgaristan, Kosova, Moldova ve Kuzey Makedonya'dan sporcuların katıldığı 7. Balkan Spor Oyunları Güreş Turnuvası, 90. Yıl Spor Salonu'nda gerçekleştirilen törenle başladı.
 
Gençlik ve Spor Bakanlığı, Kültür ve Turizm Bakanlığı, İl Özel İdaresi ve Yalova Belediyesi'nin desteklediği turnuvanın açılış töreninde konuşan Bal-Göç Derneği Yalova Şube Başkanı ve Yalova Güreş İl Temsilcisi Lütfi Özgür,Pandemi sebebi ile ara vermek zorunda kaldığımız, her yıl geleneksel olarak düzenlediğimiz Balkan Spor Oyunlarının 7'ncisini; Bulgaristan, Makedonya, Kosova, Moldova ve Gagavuzya'dan 150, Yalova'dan 50 güreşçi gencimizin katılımı ile büyük bir coşku içinde bugün başlattık." diyerek şöyle konuştu.
 
Bir hafta sürecek olan Turnuvalarımız 90. Yıl Spor salonunda devam edecek güreş turnuvalarında başta üyelerimiz olmak üzere tüm Yalovalıları görmekten mutluluk duyarız. Yarın gerçekleşecek müsabakalar sonrası dereceye giren gençlerimize ödülleri takdim edilecektir. Balkan Ülkeleri ile aramızdaki dostluk ve kardeşlik bağlarımızı güçlendirmek amacıyla her yıl düzenlendiğimiz Balkan Spor Oyunlarına destek veren ve bugün de bizleri yalnız bırakmayan başta Sayın Valimiz Muammer Erol'a, Vali Yardımcımız Sayın Aziz Mercan'a, Termal Belediye Başkanımız Sayın Sinan Acar'a, Yalova Üniversitesi Spor Bilimleri Dekanı Sayın Prof. Dr. Serdar Geri'ye, Gençlik ve Spor İl Müdürümüz Sayın Salih Kılıç'a, AK Parti İl Başkanı Sayın Muhlim Bağatar ve yöneticilerine, Yalova Belediyesi ve İl Genel Meclisi üyelerimize, dernek Yönetim Kurulu Üyelerimize ve dernek üyeliklerimize en içten teşekkürlerimizi sunuyoruz.
İl dışındaki programları sebebi ile katılamayan ancak etkinliğimizin gerçekleşmesine katkı sağlayan Yalova Belediye Başkan Vekilimiz Sayın Mustafa Tutuk ve Yalova İl Genel Meclisi Başkanımız Sayın Hasan' Soygüzel'e de ayrıca teşekkür ediyoruz."

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!