ALTINOVA'LI KADIN ÜRETİCİLERİN BAŞARISI

Yalova Altınova Belediye Başkanı Dr. Metin Oral, özellikle kadınların üretimden satışa profesyonel şekilde büyük pazarlara açılmasını sağlayacak Yöresel Ürünler Üretim Merkezi’nin açılış için gün saydığını bildirdi. Açılışa gün sayan Yöresel Ürünler Üretim Merkezi’nde incelemelerde bulunan Altınova Belediye Başkanı Dr. Metin Oral, Teknoloji ve Sanayi Bakanlığı ve Doğu Marmara Kalkınma Ajansı iş birliği ile hayata geçirilen Yöresel Ürünler Üretim Merkezi’nin Türkiye’nin en özel ve nitelikli merkezleri arasında yer alacağını açıkladı. Merkezde, AltınovaBelediyesidestekleriyle kurulan Altınova Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifi el emeği doğal ürünler üretecek.

Organik ürünler
Başkan Dr. Metin Oral, Üretim parkurları, ürün kurutma, soğuk zincir, satış merkezi, fırın, cafe restoran gibi çok sayıda profesyonel birimin yer aldığı merkezde satışa sunulacak organik ürünlerin ulusal ve uluslararası kitlelerle buluşturacak internet web sitesinin de yer aldığını kaydetti.

“Emekleri Altınova markası ile büyüyecek”
Kadınların üreterek ekonomiye katkı sağlamalarının büyük önem taşıdığını ifade eden Altınova Belediye Başkanı Dr. Metin Oral, “Yakın zamanda tüm kadınlarımıza hizmet edecek olan Türkiye’nin en özel ve nitelikli Yöresel Ürünler Üretim Merkezimiz sayesinde Altınovalı Kadınlar daha profesyonel ve daha büyük pazarlara açılacak. Emekleri Altınova markası ile büyüyecek” diye konuştu.

Dünyaya açılacak

Başkan Dr. Metin Oral, Altinşehir Altınova'nın üretken ve çalışkan kadınları el emeği göz nuru lezzetlerinin dünyaya açılmasında değerli katkıları için Teknoloji ve Sanayi Bakanı Mustafa Varank ve Doğu Marmara Kalkınma Ajansı’na teşekkür ederek, “Hersek Plajı, Tıbbi Aramatik Bitkiler Merkezi, Kuş Gözlem ve Deniz Feneri Müzesi ile birlikte turizm rotasında önemli bir durak olacak merkezimiz Altınovalı ve Yalovalı, üreticilerimiz, kadınlarımız, çiftçilerimiz ve esnafımıza önemli katkılar sunacak. Önemli bir dönüm noktası olacak” şeklinde konuştu.

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!