ALTINOVA KÖYLÜLERİ SORUNLARI ANLATTI

Yalova Valisi Muammer Erol, Altınova ilçesine bağlı köyleri ziyaret etmeye devam ediyor. Vali Muammer Erol, kırsal kesimin ihtiyaç ve talepleri ile karşılaştıkları problemleri çözüme kavuşturmak amacıyla başlattığı köy ziyaretlerine Altınova ilçesine bağlı Havuzdere, Çavuşçiftliği, Soğuksu ve Tokmak  köyleri ile devam etti.

Ziyaret esnasında Vali Muammer Erol’a, Altınova Kaymakamı Regaip Ahmet Özyiğit ve İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Ümit Yılmaz eşlik etti. Vali Muammer Erol, kırsal kesimin ihtiyaç ve talepleri ile karşılaştıkları problemleri çözüme kavuşturmak amacıyla başlattığı köy ziyaretlerine Altınova ilçesine bağlı Havuzdere, Çavuşçiftliği, Soğuksu ve Tokmak  köyleri ile devam etti.

Ziyaretin ilk durağı olan Havuzdere’de; İçme suyu şebeke hattında yenileme yapılması ile çalışma yapılan şebeke hattında iş makinesi ile düzeltme ihtiyacı olduğu, içme suyu deposundaki klorlama cihazlarının bakım ve onarımının yapılması ile köyde yeni bir zemin etüt çalışması yapılması talebinde bulundular. Vali Muammer Erol, ‘’Köylerimiz içme suyu isale hatları yapımı amacıyla malzeme alımı yapılacağı, tüm köylerimizde klorlama cihazlarının zaman zaman arızalandığı, muhtarlarımızın konu hakkında teknik bilgileri olmamasından kaynaklı müdahale edemediği bu nedenle İl Özel İdaresi tarafından tüm köylerimizin klorlama cihazları bakımı amacıyla hizmet alımı yapılacağını, köyün zemin etüdünün yapılması amacıyla gerekli çalışmaların yapılması  talimatını verdi.

Çavuşçiftliği köyünde; köy konağı ve sağlık evinde ufak çaplı tamirat işlerinin olduğu ve eksik kalan kanalizasyon hattının tamamlanması talebi. Tokmak köyünde; çalışma yapılmamış bir yolunun kaldığından bahisle stabilize yapılmasını, doğalgaz çalışmasında bozulan yollarının tamiratları ile kartlı su sayacı talebinde bulunuldu. Ziyaretin son durağı olan Soğuksu köyünde; köyün ihtiyacının bulunmadığını sadece içme suyunun konutlarda daha ekonomik ve verimli kullanılması amacıyla kartlı su sayaçlarının kullanılması talebinde bulundu.

Vali Muammer Erol; belirtilen taleplerin İl Özel İdaresi yatırım programında bulunduğunu, konu hakkında gerekli proje çalışmalarının yürütüldüğünü belirterek ‘’Ziyaret ettiğimiz tüm köylerde kartlı su sayaçlarının kullanılması talebinde bulunduklarını, konu hakkında İl Özel İdaresince gerekli çalışmaların yürütüldüğünü, kartlı su sayacı uygulamasıyla birlikte kayıp ve kaçak su kullanımının büyük ölçüde ortadan kalkacağını, tasarruf, kullanım kolaylığı ve su israfını önleyici bir uygulama olacağını’’ belirtti.

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!