AK PARTİ SEÇİM ZAFERİNİ KUTLUYOR

Yalova'da Recep Tayyip Erdoğan'ın cumhurbaşkanlığı seçimini kazanması Ak Partilileri sokağa çıkartarak kutlama yapılmdı.  Yalova ve tüm ilçelerinde kutlamalar gerçekleştirilirken Ak parti Yalova Milletvekili Ahmet Büyükgümüş Kent Müzesi önünde partililere seslenerek " Kazanan Türkiye ve Yalova oldu. teşekkürler Yalova" dedi

Yalova'da cumhurbaşkanlığı seçimini Recep Tayyip Erdoğan'ın kazanması vatandaşlar tarafından coşkuyla kutlandı.Resmi olmayan sonuçlara göre Recep Tayyip Erdoğan'ın bir kez daha cumhurbaşkanlığını kazandığının belli olmasının ardından Yalova ve tüm ilçelerinde vatandaşlar kutlamalar gerçekleştiriyor.

Bir çok vatandaş araçlarıyla AK Parti ve Türk bayraklarıyla turlar atarken 15 Temmuz Demokrasi ve Cumhuriyet Meydanı'nda coşkulu bir kutlamalara sahne oluyor. Resmi olmayan sonuçlara göre Yalova'da yüzde 50.39 oy alan Erdoğan'ın yeniden cumhurbaşkanlığına seçilmesi üzerine düzenlenen kutlamalara AK Parti milletvekilleri Ahmet Büyükgümüş, Meliha Akyol, Yalova Belediye Başkanı Mustafa Tutuk, İl Başkanı Umut Güçlü  ile partililer hazır bulundu.

AK Parti Yalova İl Başkanı Umut Güçlü, partililere ve vatandaşlara hitaben yaptığı konuşmada şunları söyledi: “6 tane partinin genel başkanı, yanlarına 2 tane de oyuncu koydular. Onun da bir tanesini masanın altına sakladılar. Recep Tayyip Erdoğan hepsinin üstüne yüzde 5 aldı. Bunu siz yaptınız. 14 Mayıs’ta çıktılar televizyona dediler ki; ‘bu bir seçim değildi’. ‘Şimdi artık referandum istiyoruz’ dediler. ‘Referanduma gidiyoruz’ dediler. Alın size referandum, alın size oy, alın size vatandaş, alın size seçim. Yaptığımız hiçbir şeye inanmadılar. Araba yaptık, ‘İtalya’da üretiliyor’ dediler. SİHA yaptık, ‘yok’ dediler. Ama biz hepsini sizlerin ferasetiyle yaptık. Allah hepinizden razı olsun. En son ne dediler? ‘Bunlar yenildi’ dediler. Biz yenilmedik. Avrupa yenildi. ABD yenildi. Pensilvanya yenildi. PKK yenildi. Kim kazandı? Biz kazandık. Recep Tayyip Erdoğan kazandı. Buraya gelen ayaklarınıza sağlık. Oy kullanan ellerinize sağlık. Noktayı koyuyoruz. Adam kazandı adam.”

AK Parti Yalova Milletvekili Meliha Akyol, “Bize bu bayramı, bu coşkuyu yaşattığınız için her birinize şükranlarımızı, saygılarımızı sunuyorum” diyerek şöyle konuştu: “Teşkilatımızın değerli mensupları; günlerce, aylarca ter döktünüz. Bunun dışında da milletimiz, nur yüzlü annelerimiz, nur yüzlü kardeşlerimiz, aksakallı babalarımız kıyama durdular ve dediler ki; ‘İnna fetahna leke fetham mübına’.  29 Mayıs fethini bu gece buradan başlattınız. Rabbim hepinizden razı olsun. Ömrünü milletine adayan, dünya Müslümanlarının, mazlumların liderini tekrar başkan yaptınız. Allah hepinizden razı olsun. Yalova’mız kazandı. Türkiye kazandı. Herkes kazandı. Yalova’nın hep birlikte sizlerle şahlanışını gerçekleştireceğiz. Türkiye yüzyılını başlatıyoruz.”

AK Parti Yalova Milletvekili Ahmet Büyükmüş, ise, “Bu seçim sadece Yalova’mızda da yapılmış olsa ‘Recep Tayyip Erdoğan’la yola devam’ dediniz. Oyunları bozdunuz. Türkiye üzerine oyunlar kuranların oyunlarını bozdunuz. Onun için ne diyoruz? ‘Recep Tayyip Erdoğan kazandı’ diyoruz” diyerek şöyle konuştu  “Sizlerle birlikte bizlerle, Altınova’dan Armutlu’ya kadar Yalova’mızın dört bir köşesinde bizimle beraber bu seçim çalışmalarını yürüten, fedakarlık gösteren, işinden-aşından, evlatlarından vakit ayırıp bizimle birlikte olan tüm teşkilatlarımı muhabbetle kucaklıyorum. Cumhur İttifakı’nda bizimle birlikte olan, ‘Biz kendimizden önce bu ülkeyi düşünürüz, milleti düşünürüz’ diyen kardeşlerimi kucaklıyorum. MHP’li, BBP’li, Yeniden Refah Partili, Hüda-Par’lı kardeşlerimizle kol kola verdik. Yalova’nın dört bir tarafını karış-karış gezdik. Girilmedik ev bırakmadık. Her iş yerine, her kardeşimizin gönlüne uzandık. Sizlerle birlikte büyük bir zafer kazandık. Bu öyle bir zafer ki; bu işi kaybedeni yok. Tüm Yalova kazandı. Yarından itibaren yerel seçimler için yine sizlerle birlikte yollara düşeceğiz. Türkiye üzerinde hesap-kitap yapan o batılı başkentlerde oturanlar buradan mesajlarını alacaklar ve aldılar. Sonra 7 partiyi bir araya getirerek Türkiye siyasetini tanzim etmeye çalışanlar mesajını alacak dedik mi; dedik? Şimdi ne diyoruz? ‘Bay bay Kemal’ diyoruz. Bu milletin gönlünde sen yoksun. Bu milletin zihninde sen yoksun. O yüzden muhabbetle ve kardeşlikle biz yola devam edeceğiz.”

Altınova'da coşkulu kutlama

Altınova ilçesinde de coşkulu kalabalık Erdoğan'ın seçim zaferini şarkılar, eşliğinde bayrak sallayarak kutluyor. İlçedeki kutlamalara Altınova Belediye Başkanı Metin Oral, AK Parti İlçe Başkanı Hasan Zafer'in yanı sıra Cumhur İttifakı il başkanları da katıldı.

Kutlamalarda konuşan Altınova Belediye Başkanı Dr. Metin Oral, "Hayırlı olsun, Türkiye Yüzyılı başlamıştır. Kazanan milletimiz, kazanan devletimiz, kazanan güçlü Türkiye olmuştur. Artık milli hedeflerimiz, milli hayallerimiz etrafında birleşme, bütünleşme vaktidir" dedi.Başkan Oral konuşmasını şöyle sürdürdü: “Bugün Tayyip Erdoğan kazandı. 85 milyon Türkiye kazandı, milletimiz kazandı. Allah’a hamdolsun Bugün Türkiye yüzyılı başladı. Türk demokrasisi dünyaya örnek teşkil edecek bir demokrasi şöleni gösterdi. Seçimler oldukça güvenli bir şekilde yapıldı, milletimiz sandığa akın etti, milli irade gücünü bir kez daha gösterdi.Hep birlikte Türkiye yüzyılını inşa edeceğiz. Bu seçimde kaybeden yok. Milletimizin zaferi, Türk demokrasisinin zaferi kutlu ve hayırlı olsun. Şu anda bütün Altınova haklı bir gururu, haklı bir sevinci hep birlikte yaşıyor.”

Belediye Başkanı Dr. Metin Oral ve beraberindekiler, seçimin sabahı İstanbul Ayasofya Camii’ne gittiler. Başkan Oral ve beraberindekiler, İstanbul'un fethinin 570. yıl dönümünde sabah namazını Ayasofya Camii'nde kıldılar.

 
 
 

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!