1994 RP'Lİ İBB BAŞKANI ERDOĞAN YALOVA'DA

 1994 Yılı Temmuz Ayında Yalova'ya gelen İBB Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Temel Coşkun'la birlikte  seçim çalışmasında görülüyor. Erdoğan, Temmuz 1994 yılında Yalova'ya gelerek RP Yalova Belediye :aşkan adayı Temel Coşkun'a destek vermek için Yalova'da esnaf ziyareti yaparken görülüyor.  

27 Mart 1994 Yalova Belediye Başkanlık seçimlerinin iptal edilmesinden sonra 27 Mart 1994 Yılında  RP İstanbul Büşükşehir Belediye Başkanlığını kazanan Recep Tayyip Erdoğan, Yalova Belediye Başkanlık seçimlerinin 10 Temmuz 1994 yılına iptal edilmesi üzerine Seçim çalışmalarına destek vermek amacıyla Yalova'ya gelmişti.

1994 Seçimleri öncesinde Yalova’ya,  İstanbul Belediye Başkan adayı olarak gelen ve partisinin Yalova Belediye Başkan adayı olan Temel Coşkun’a destek vermek için Yalova’ya gelen Erdoğan, İstanbul Caddesinde esnaf ziyareti yaparken görülüyor.

O dönemler İstanbul Caddesi sonununda bulunan Dörtyol Taksi Durağının yanındaki Foto Bülent (Bülent Bal) işyerine gelen ve oy isteyen Başbakan Erdoğan ve Temel Coşkun’la Foto Bülent’in dükkanında görülüyor

Başbakan Erdoğan, Mart 1994 seçimlerinde %25 Oy alarak İstanbul belediye Başkanlığını kazanırken Partisinin Yalova Belediye başkan adayı Temel Coşkun ise ikinci sırada yer alarak %22 oy almıştı. Bilindiği gibi  O dönem, Başbakan Çiller’in Yalova’ya gelip Yalova’yı il yapma sözünün ardından Belediye başkanlığını DYP Adayı İbrahim Uzun kazanmış, Temel Coşkun ise ikinci olmuştu.

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!