1981 YILINDA YALOVA GAZİPAŞA CADDESİ

1981 Yılında Yalova Halk Eğitim Merkezinin merdivenlerinden çekilmiş bu fotoğrafta dönemin Gazipaşa Caddesini ve Cumhuriyet Meydanını görüyorsunuz.

Şimdiki Cevdet Aydın parkının bulunduğu alanda o dönemde Yalova’nın Köylerine ve Termal Kaplıcalarına buradan minibüs kalkmaktaydı. Özellikle hafta sonları Termal Minibüsleri önünde uzun kuyruklar oluşmakta ve Termal’e gitmek isteyenler  burada saatlerce minibüs beklemek zorunda kalırdı.

Fotoğrafta  Gazipaşa caddesinin sağ tarafında bulunan binalar, günümüzde halan ayakta kalırken, sol tarafta bulunan tüm binaların yerine yeni ve çok katlı binalar yapıldı. Yalova o yıllarda küçük bir ilçe olmasına rağmen, iskeleden kalkan vapurların sayısının fazlalığı nedeniyle burada yaşam 24 saat sürmekteydi. 

Marmara bölgesinin yaşam standartlarının üstünde yaşayan dönemin Yalova halkının refah durumu yol kenarlarında park etmiş araçlardan da anlaşılmakta. Yalova'nın ö dönemlerdeki bir başka özelliği de asayiş olaylarıının olmadığı ve hırsızlık olaylarına ise ender rastlanan bir bölge olmasıydı.

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!