Yalova İlçeler

Altınova:  2020 TÜİK verilerine göre 29237 kişi yaşamaktadır. Yalova'nın verimli topraklarına sahip olduğu ve sahil kenarında denize sıfır konumda kurulmuş olan ilçesidir.Tarih ve kültürel varlıkları ile hersek lagünü ile öne çıkmıştır.   Altınova ilçesi son yıllarda  gemi sanayı, tarım ve turizmle öne çıkmıştır. Yalova'ya 27 km uzaklıktadır

Çiftlikköy: 2020 TÜİK verilerine göre 41882 kişi yaşamaktadır. Yalova'nın sahil, plaj ve kamplarına sahip olduğu ilçesidir. Yalova'ya 4 km uzaklıkta olup, ulaşım kolaylığı olan bir ilçesidir. Yalova-Karamürsel karayolu üzerinde bulunmaktadır.

Termal: 2020 TÜİK verilerine göre 6903 kişi yaşamaktadır.Yalova'ya 12 km uzaklıktadır. İlçede bulunan Sudüşen şelalesi,merkeze 7 km uzaklıkta olup en güzel doğal kaynaklardandır. Kaplıcaları ve konaklama alanları olan bir tatil bölgesidir.

Çınarcık: 2020 TÜİK verilerine göre 34343 kişi yaşamaktadır Yalova'nın en çok tanınan, merkeze uzaklığı 16 km olan tatil kasabasıdır. Plajları, kampları piknik alanlarıyla birlikte eğlence, dinlenme ve konaklama alanlarıyla halka sürekli açık olan tam bir eğlence merkezidirİlçeye bağlı olan 34 Km . uzaklıktaki Esenköy Beldesi doğal güzellikleri, plajları temiz ve iyotlu havasıyla güzel bir tatil beldesidir.

Armutlu: 2020 TÜİK verilerine göre 9543 kişi yaşamaktadır. 38 km'lik sahil şeridine ve koylarına sahip Yalova'ya 51 km uzaklıkta kurulmuş olan küçük sahil kasabasıdır. Armutlu Sahilleri Marmara Denizi'nin en temiz kıyılarını oluşturmaktadır